Książka – 'O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA’

KSIĄŻKA

autor Tomasz a Kempis t?umacz Jan O?óg wydawnictwo WAM wydanie pierwsze luty 2014 wznowienie 2016 ISBN 978-83-7767-878-7 stron 462
oprawa czarna
oprawa kolor bordowy
zobacz -> opis zobacz -> opis

autor Tomasz a Kempis
tłumacz Jan Ożóg SJ
wydawnictwo WAM
wydanie pierwsze luty 2014
wznowienie 2016
ISBN 978-83-7767-878-7
stron 462
format 81×130 mm
oprawa twarda, zaokrąglone brzegi
.
Opis
.
Klasyka duchowości, najpopularniejszy – po Biblii – tekst chrześcijański, niezastąpiona pomoc w drodze do świętości, ulubiona lektura wielu spośród tych, którzy osiągnęli szczyty duchowego rozwoju i przyjaźni z Bogiem, m. in. św. Ignacego Loyoli, św. Teresy z Lisieux, św. Josemaríi Escrivy. Tłumaczona z łaciny na dziesiątki języków, również kilkukrotnie na polski. Teraz dostępna w świeżym, nieafektowanym, przystępnym, a zarazem oryginalnym i subtelnym przekładzie autorstwa ks. Jana Ożoga SI, znanego m. in. z tłumaczenia „Ćwiczeń duchownych” św. Ignacego.
.
Recenzja i opinia -> Lektura na całe życie
.
Co łączyło tak odległe postacie, jak Adam Mickiewicz i Witold Pilecki, Fryderyk Chopin i Bolesław Prus, Cyprian Kamil Norwid i rodzice św. Tereski? Wszyscy oni zaczytywali się w lekturze O naśladowaniu Chrystusa.
.
Święty Franciszek Salezy mówił, że książka Tomasza à Kempis „więcej nawróciła i uświęciła ludzi, niż zawiera liter”. To lektura, która wciąż inspiruje. Warto po nią sięgnać i już zostawić przy sobie na całe życie.
.
Ewelina Steczkowska
Idziemy” 29.11.2015
.
Tomasz à Kempis
.
Tomasz à Kempis – (Thomas van Kempen), (ur. ok. 1380 w Kempen niedaleko Kolonii, zm. 25 lipca 1471 w Zwolle) – niemiecki zakonnik kanonik regularny, teolog i mistyk. Przypuszczalny autor O naśladowaniu Chrystusa – jednego z największych dzieł ascezy chrześcijańskiej. W 1395 został umieszczony w szkole w Deventer, prowadzonej przez braci wspólnego życia. Później wstąpił do kanoników regularnych w Agnetenberg niedaleko Zwolle, którego przeorem był jego brat Jan. Tam przyjął święcenia kapłańskie w 1413 i został podprzeorem. W klasztorze zajmował się kopiowaniem ksiąg. Samą Biblię przepisał cztery razy. Tomasz należał do nurtu mistycyzmu nadreńskiego, związanego z prądem devotio moderna. Do jego mistrzów duchowych należeli Geert Groote i Florentius Radewijns, twórcy ruchu braci wspólnego życia. Napisał biografie twórców tego ruchu
.

Książka dostępna m. in. w:
Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej
ul. Miodowa 17/19
Warszawa

Księgarnia jest czynna w godzinach:
pn – pt 10-18, sobota 10-15
tel. (22) 531_72_13 – Księgarnia
.

M. in. na podst. -> ksiegarnianamiodowej.pl