W kinie – ‚Luter i rewolucja protestancka’

W warstwie wizualnej filmu sięgnięto m. in. do ikonografii z epoki – rycin, drzeworytów, obrazów i druków

Zapraszamy na pokazy najnowszego filmu Grzegorza Brauna pt. „Luter i rewolucja protestancka” wyprodukowanego przy współpracy z Instytutem im. Ks. Piotra Skargi.
Jest to nowy film Grzegorza Brauna pokazujący prawdziwe oblicze reformacji.  Historia, która po dziś dzień jest niezrozumiała i często przekłamana.
Film w 100% niezależny, powstał tylko dzięki wsparciu przyjaciół i darczyńców. Pierwszy film dokumentalny o reformacji który w całościowy sposób nakreśla tło i kontekst wydarzeń z XVI w.
W warstwie wizualnej poza „gadającymi głowami” zobaczymy szereg współczesnych obiektów (plenerów i wnętrz) istotnych dla faktografii, lub symbolicznie powiązanych z tym tematem – przykładowo: dom Lutra w Eisleben czy zamek w Wartburgu, spustoszone opactwo Kirkstall w środkowej Anglii, ale i monument reformacji w Genewie czy park Vigelanda w Oslo. Sięgnięto również do malarskich przedstawień późniejszej daty, jak np. „Hołd Pruski” Matejki czy panorama bitwy pod Frankenhausen Wernera Tuebkego. Na potrzeby filmu wykonany został cykl oryginalnych animacji, które w ciekawy sposób ujmują niektóre z sytuacji kluczowych dla tego tematu.

Gdzie można zobaczyć film „Luter i rewolucja protestancka” można dowiedzieć się na stronie -> https://www.pch24.pl/gdzie-mozna-zobaczyc-film-luter-i-rewolucja-protestancka-,56072,i.html

.

JT m. in. na podst. -> https://braunmovies.com/ [dostęp 2017-11-28]