Wakacje z Bogiem 2014 w Kujankach

Ośrodek w Kujankach został zarezerwowany dla nas na cały lipiec!
(Dokładniej: od końca czerwca i 4 tygodnie lipca – łącznie 35 dni)
Wszystkie miejsca zostały wykorzystane

Do dyspozycji mieliśmy m. in. :
Domki typu Wieżyca (parter z piętrem): 3 pokoje, do 8 łóżek,

Każdy domek posiada łazienkę z prysznicem i aneks kuchenny.
Domki mogą rezerwować rodziny albo grupki znajomych.

Posiłki:
mogliśmy zamawiać catering (również „połówki” dla dzieci);
Śniadania i kolacje we własnym zakresie. Na terenie ośrodka jest kiosk z podstawowymi artykułami w tym także spożywczymi. Sklep w pobliżu.

Można zobaczyć ośrodek w Internecie (Kujanki Ośrodek „Unimetalu):
http://www.unimetal.superturystyka.pl/#
http://www.eholiday.pl/noclegi-mb5468-galeria.html#gal_tab_photo

Kilka słów o Kujankach:

Podczas naszego pobytu mamy ośrodek zarezerwowany na wyłączność dla naszej grupy. Na terenie znajduje się ok 25 domków letniskowych, różnego rodzaju i wielkości – każda rodzina dysponuje własnym domkiem. Dodatkowo na terenie ośrodka organizujemy wakacyjną kaplicę z Najświętszym Sakramentem, jest też stołówka, boisko, plac zabaw, piaskownice i bezpieczne kąpielisko z pomostem.

Ośrodek leży nad malowniczym jeziorem Borówno na pojezierzu Krajeńskim, ok. 80 km za Bydgoszczą. Okolica jest cicha, spokojna, sprzyja kontemplacji przyrody i modlitwie. Dzięki obecności kapłana każdy dzień zaczyna się wspólną Mszą Świętą. Także reszta dnia w sposób naturalny łączy rytm odpoczynku i modlitwy. Jest czas na różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, Apel Jasnogórski, konferencję. Chociaż każda rodzina odpoczywa tak jak lubi i w dowolny sposób korzysta ze wspólnych propozycji, bardzo silnie czuć w Kujankach ducha wspólnoty. Szczególnie dzieci i młodzież szybko zawiązują wakacyjne przyjaźnie i na pewno nie będą narzekać na brak towarzystwa – w ubiegłym roku do Kujanek przyjechało z Rodzicami i Dziadkami ok. 60 dzieci.

Podczas pobytu organizujemy ogniska, dzień sportu, dzień wdzięczności, Dzień Maryjny, pielgrzymkę do pobliskiego sanktuarium maryjnego w Górce Klasztornej, wspólne spotkania przy kawie i wieczorki. Z pewnością każdy, kto był w Kujankach potwierdzi, że atmosfera miejsca i wspólnoty jest wyjątkowa, a ksiądz Feliks, który już od kilkunastu lat odpoczywa z nami powtarza, że Kujanki to wyjątkowy dar Boży, miejsce wyszukane i odkryte przez Basię Dziobak. Nasze rodzinno-rodzinne miejsce na wakacyjnej mapie Polski.


Organizatorzy