poniedziałek, 20 maja, 2024

DUSZPASTERZ RR – Ks. Stanisław KOZIK OSJ

DUSZPASTERZ RR

Ks. Stanisław KOZIK OSJ (Zgromadzenie Oblatów Świętego Józefa)

Ksiądz Stanisław Kozik po święceniach (2001 r.) przez 3 lata pełnił funkcję wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Będzinie. Następnie pracował w Domu Zakonnym w Warszawie. Przez 7 lat, do 14 marca 2013 r., był przełożonym Prowincjalnym, Polskiej Prowincji Oblatów św. Józefa. W tym też roku opuścił Warszawę, ponownie wracając do Będzina i szykując się tam stopniowo do przejęcia funkcji Proboszcza. Równocześnie stopniowo przekazuje Proboszczowi obowiązki przełożonego prowincjalnego Polskiej Prowincji Oblatów. Funkcję Proboszcza objął 21.04.2015 r., zastępując dotychczasowego, któremu mandat wygasł w dniu 20.04.2015 r..

Parafia św. Jana Chrzciciela w Będzinie
Parafia św. Jana Chrzciciela w Będzinie

Wieloletni duszpasterz dzieci, obecnie katechizuje w III Liceum im. C. K. Norwida w Będzinie. Jest diecezjalnym duszpasterzem rodzin diecezji sosnowieckiej.

Z Rodziną Rodzin ksiądz Stanisław współpracuje od okresu pobytu w Warszawie pełniąc wówczas posługę duszpasterską dla grup młodzieży i dzieci a także będąc moderatorem spotkań par małżeńskich w ramach WIECZORÓW DLA ZAKOCHANYCH, przygotowujących narzeczonych do zawarcia związku małżeńskiego. Jest współtwórcą naszego programu formacyjnego. Aktualnie nadal wspiera formację duchową Rodziny Rodzin swoimi medytacjami miesięcznymi  w biuletynie.  Bierze także udział w naszych pielgrzymkach na Jasną Górę.

Pielgrzymka RR na Jasną Górę
Pielgrzymka RR na Jasną Górę. W pierwszym rzędzie: ks. Kapłański, ks. Kozik i ks. Folejewski

W pierwszej dostepnej na naszej stronie medytacji, a mianowicie medytacji z formacji na Maj 2012, formacji dotyczacej Wiernosci kościołowi,  ks. Stanisław Kozik rozważa to co przyrzekaliśmy Bogu przy Chrzcie.

Ostatnia medytacja, medytacja z formacji na Maj 2016, dotyczy najważniejszych osób w naszym życiu czyli naszych mam [patrz: Biuletyn Rodziny Rodzin nr 5 (157) Maj 2016, Strony 16-17]

.

JT m. in. na podst.: http://www.chrzciciel.bedzin.pl/duszpasterze

WSPÓLNOTA RR