KSIĄŻKA – ‚Ewangelia dla sportowca i kibica’

KSIĄŻKA

Jest na rynku książka „Ewangelia dla sportowca i kibica”. Wydało ją wydawnictwo Edycja Świętego Pawła:
_
EWANGELIA dla sportowca i kibica
[Okładka książki z 2012 roku. Foto: Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła]
_

W promocji publikacji uczestniczyli najbardziej znani polscy sportowcy. A ich religijne deklaracje znalazły się na jej łamach. Jedna z nich należy do Mariusza Wlazłego, znanego siatkarza.

Pisał on tak: – W moim życiu wiara jest bardzo ważna. Życie opiera się na wierze, więc czym byłoby bez niej? Ważne jest, żeby nosić Boga w sercu. We wszystkich momentach mojego życia – tych prostych i tych trudniejszych – Bóg był przy mnie. Zawsze staram się dziękować Mu za to, że prowadzi mnie przez życie. Nie­raz bardzo krętą drogą, lecz na pewno ku prawdzie i oświeceniu. Jak się ma chęci i wiarę, to Bóg sam nas znajdzie.

W publikacji „Ewangelia dla spor­towca i kibica” o Bogu w swoim życiu wypowiadają się także m.​in:​ Leszek Blanik, Jerzy Dudek, Marcin Gortat, Kamil Stoch i Sławomir Szmal. Również Michał Winiarski – dziś, podobnie jak Wlazły, mistrz świata w siatkówce – powiedział o swojej wierze: –
Obec­ność Boga odczuwam na co dzień. Często nie jestem w stanie uczestniczyć w Mszach św., ale rozmawiam z Bo­giem na modlitwie. Myślę, że prawdziwa wiara jest w sercu każdego dobrego człowieka. Zarówno wiara w Boga, jak i w dobro, miłość i nadzieję. Bez niej życie nie miałoby sensu.

JT na podstawie art. Jacka Gądka z wiadomosci.onet.pl/kraj/mariusz-wlazly-miazdzy-nie-tylko-na-boisku-slowa-o-bogu-robia-furore/qwvgd [dostęp 2018-04-03]