BOŻE NARODZENIE 2015 – Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia

Kochani!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

Przyjmijcie, proszę życzenia świąteczne od zarządu SARR.

Ogłaszając Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia Papież Franciszek wskazuje nam na otwarte źródło niezgłębionego Miłosierdzia Bożego. Jakże to jest bliskie nam wszystkim, którzy w Rodzinie Rodzin, dzięki Apostołowi Miłosierdzia Bożego, jakim był i jest śp. ks. Feliks Folejewski, nasz Ojciec Duchowny, jesteśmy w tym Miłosierdziu zanurzeni od lat. Jednakże wezwanie do coraz większego i głębszego zaufania Bożemu Miłosierdziu jest skierowane także do każdego z nas. Skoro jest ono niezgłębione, to nikt nie może zatrzymać się w drodze, uważając, że doszedł do końca, do  miejsca, gdzie już więcej niczego mu nie trzeba.
Wtedy zawołanie: „Jezu ufam Tobie!” nie byłoby szczere. Przypominałoby raczej w zawołanie: „Jezu ufam sobie!”.
Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, życzymy sobie i całej Rodzinie Rodzin, aby z każdym rozpoczynającym się kolejnym dniem Roku Miłosierdzia wzrastało w nas zaufanie Bożemu Miłosierdziu i radość z daru jakim jest ono dla nas i dla całego świata.
Niech ta radość promieniuje z nas i udziela się naszym najbliższym i wszystkim, których Bóg postawi na naszej drodze. Niech opromienia zwłaszcza naszą wieczerzę wigilijną i dzielenie się opłatkiem.

W imieniu zarządu Stowarzyszenia Apostolskiego Rodzina Rodzin
Krzysztof Broniatowski

Mam nadzieję, że wszyscy spotkamy się niebawem, w niedzielę 27 grudnia na Święcie patronalnym Rodziny Rodzin i Opłatku. Rozpoczynamy jak w roku ubiegłym Mszą Świętą o godz. 11.00 w kościele Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich przy ul. Łazienkowskiej. Potem schodzimy do dolnego kościoła na jasełka, życzenia i dzielenie się opłatkiem. Z całego serca zapraszam wszystkich. Swoją obecność na uroczystości potwierdził dziś ks. bp. Michał Janocha.

 

JT (KB)