KSIĄŻKA – 'wyścig z diabłem’

KSIĄŻKA

Joseph Pearce wychowany w protestanckiej rodzinie, stracił wiarę, zachował jednak antykatolickie uprzedzenia. Pobyt w więzieniu zapoczątkował jego przemianę, która zaowocowała w końcu odrzuceniem przez niego szowinistycznego ekstremizmu i nawróceniem na katolicyzm.

W  Wyścigu z diabłem Pearce w barwny sposób opisuje swoją duchową podróż od opartej na nienawiści i społecznym darwinizmie ateistycznej ideologii do inspirowanej wiarą miłości do bliźnich. Opowiada między innymi:

– co spowodowało, że uwiodły go idee rasistowskie;
– o niebezpiecznym życiu faszystowskiego ekstremisty;
– o pobycie w więzieniu i ciemnej nocy swojej duszy;
– jak niezwykły splot przypadków i idei doprowadził go do wiary;
– co przyciągnęło go do Kościoła Katolickiego.

Ta książka to nie tylko historia niewiarygodnej podróży z otchłani nienawiści do Chrystusa, ale także mocne świadectwo działania Boga pośród nas i dowód na nieskończoność Jego łaski, która sprawia, że każdy, naprawdę każdy, może zwrócić się ku Chrystusowi i Jego Kościołowi.

Joseph Pearce jest wykładowcą i pisarzem, jednym z czołowych katolickich biografów, autorem m.in. takich książek jak: Pisarze nawróceni. Inspiracja duchowa w epoce niewiary, Tolkien. Człowiek i mit, C.S. Lewis a Kościół katolicki, Sołżenicyn. Dusza na wygnaniu.

Wydawnictwo
Autor
Joseph Pearce
Ilość stron
256
Format
140×200 mm
ISBN
978-83-7482-630-3
Rok wydania
2016

 

Na podst.: http://boskieksiążki.pl/