DLA ŻYCIA 2016 – Marsz dla Życia i Rodziny

2018/06/06 Aktualizacja

Marsz dla Życia i Rodziny

Marsze, które 15 maja 2016 roku przejdą ulicami polskich miast, są okazją do wyrażenia swojego przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. W tym roku idziemy pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”.

Wydarzenie to wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie wyrazić radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nim przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia.

Przez ostatnie kilka lat obserwujemy w naszym kraju dynamiczny rozwój marszów, które stały się istotnym wydarzeniem społecznym. Organizację Marszów zadeklarowało blisko 140 miast, a liczba ta wciąż rośnie.

W tym roku zwracamy uwagę, na to, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Tutaj dziecko zdobywa swoje pierwsze doświadczenia społeczne, uczy się określonych zachowań i norm postępowania. Dlatego poprzez Marsze chcemy pokazać, że warto postawić na rodziny. Natomiast rodziny zachęcamy do angażowania się w sprawy lokalne. Z kolei rodziców chcemy zainspirować do kształtowania postaw obywatelskich u swoich dzieci.

.

  JT na podst.: http://www.centrumzyciairodziny.org/