ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – 4 lipca – Bł. Piotr Jerzy Frassati

Od soboty 16 lipca do poniedziałku 18 lipca przebywały w Warszawie integralne relikwie* bł. Piotra Jerzego Frassatiego, patrona młodzieży i studentów, a także Akcji Katolickiej i ludzi gór.
Od soboty 16 lipca relikwie te przebywały w kościele dominikanów na Służewie, a od niedzieli 17 lipca – w kościele akademickim św. Anny. Ich peregrynacja jest związana ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. W orędziu na to spotkanie papież Franciszek skierował do młodzieży zachętę: „Bądźcie jak Frassati!”
Pier Giorgio zmarł w wieku zaledwie 24 lat. Swoje życie poświęcił służbie ubogim i opuszczonym. Jednocześnie był zupełnie zwyczajnym młodzieńcem, przyjaciele określali go mianem „lawina życia”. Uwielbiał górskie wycieczki, palił cygaro, imprezował z przyjaciółmi, czasami musiał powtarzać egzaminy na studiach… Był duszą towarzystwa, wszyscy go lubili – i cenili jego wierność modlitwie i codziennej Komunii świętej. Regularnie również spędzał długie nocne godziny na adoracji Najświętszego Sakramentu, stając się przykładem dla rówieśników.
Kard. Kazimierz Nycz przygotował słowa przed peregrynacją, które były czytane w kościołach Archidiecezji Warszawskiej w niedzielę, 10 lipca.
Było to ważne wydarzenie. Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji o Bł. Piotrze Jerzym Frassatim osobom które mogłyby być zainteresowane tym Błogosławionym. W szczególności będziemy wdzięczni za przesłanie tych informacji do osób związanych z Rodziną Rodzin.
.
————
*relikwie (łac. reliquiae: pozostałości, resztki) – m. in. szczątki ciał osób świętych lub błogosławionych,
integralne relikwie – zachowane ciało zmarłych osób świętych lub błogosławionych w całości
.
Zobacz też:
.
Strona poświęcona postaci bł. Piotra Jerzego Frassatiego: http://www.frassati.dominikanie.pl
.
Program pobytu relikwii w Warszawie: http://www.frassati.dominikanie.pl/warszawa
.
Peregrynacja relikwii w całej Polsce: http://www.frassati.dominikanie.pl/peregrynacja
.
.
Fragmenty listów bł. Pier Giorgio Frassatiego: http://www.skarbykosciola.pl/swieci/xx-wiek/pier-giorgio-frassati/
.
.
(KB)