Biały Dzień czy Czarny Protest? Jasne Życie czy Czarna Śmierć?

2016/10/12 Aktualizacja

W poniedziałek przez Polskę przetoczyła się fala czarnych protestów przeciw obywatelskiemu projektowi ustawy zakazującej aborcji, a środowiska feministyczne otwarcie żądały prawa do aborcji na życzenie, wypowiadając się rzekomo w imieniu milionów polskich kobiet. Wmawia się obecnie kobietom, że prawo do zabicia swojego dziecka jest prawem człowieka.
 .
W dniu tym w kontrze do Czarnego Protestu był też Biały Dzień. Ci co protestowali powinni zastanowić się czy są za życiem, czy za jego pozbawianiem? Jeżeli są zwolennikami demokracji, a przeciwnikami komunizmu – to powinni też wiedzieć, że pierwszym który zalegalizował aborcję był Lenin. Największe feministki doskonale zdawały sobie sprawę, że aborcja nie rozwiązuje problemu ciężarnej kobiety – ale wygodnego mężczyzny, który w ten sposób pozbywa się obowiązku troski o swoje dziecko. I w przeciwieństwie do tych którzy używając słowa „aborcja” nie wiedzą dokładnie o czym mówią – procedurę tę wprost nazywały „zabijaniem nienarodzonych dzieci”.
 .
Szermuje się też przykładem że aborcja jest konieczna w przypadku np. zgwałcenia nieletniej dziewczyny. Dlaczego? Dziecko nie dość że miało złego ojca, to jeszcze zostanie zabite. A przerwanie ciąży jest bardzo szkodliwe, zwłaszcza dla organizmu młodej dziewczyny. Lepiej jest gdy dziewczyna donosi ciążę do końca. Na maleńkie dziecko czeka wiele par, które z różnych względów nie mogą mieć dzieci. A poza tym ciąże z gwałtu są bardzo rzadkie, ze względu na to że kobieta jest w stresie.
.
Termin „aborcja” został wprowadzony celowo, aby nie nazywać rzeczy po imieniu. „Aborcja” – po łacinie „przerwanie” – czego? Ciąży? A to przecież nic innego jak przerwanie nowego życia, dziecka rozwijającego się łonie matki. A jak się to robi? Po prostu przez zabicie tego dziecka! Niektórzy twierdzą że tak można, bo ta istota w łonie matki, to jeszcze nie jest człowiek. Nie widzieli, lub nie chcieli zobaczyć jak ten maleńki człowiek w łonie matki ssie swój kciuk. Jak stroi różne miny lub zniecierpliwiony opędza się od cieniutkich światłowodów z których jedne oświetlają wnętrze łona matki a drugie filmują tego maleńkiego człowieka. Nie słyszeli, lub nie chcą słyszeć, że ten maleńki człowiek ma różne prawa. Może dziedziczyć, może otrzymać i posiadać majątek, może posiadać firmę, a nawet zarządzać nią. Oczywiście przez pełnomocnika wyznaczonego przez sąd. Ma różne prawa, tylko prawa do życia niektórzy mu odmawiają. „Wrażliwi” zwolennicy zbrodni na nienarodzonych dzieciach nie chcą o niczym słyszeć – zamiast o mordowaniu mówią o „aborcji”. Podobnie w Niemczech, w czasie II wojny światowej, ten wykształcony i kulturalny naród zamiast o mordowaniu Żydów mówił np. o „rozwiązaniu kwestii żydowskiej”.

Niestety, w poniedziałek 3 października niektóre kobiety w Polsce wzięły udział w proteście przeciwko obywatelskiemu projektowi ustawy zakazującej aborcji, procedowanemu w polskim parlamencie. Nie rządowemu, ale obywatelskiemu. Manifestacja popierająca ten protest odbyła się też, a jakże, m. in. w Berlinie. Bo drugim który zalegalizował aborcję był Hitler (tyle że nie Niemkom, ale kobietom innych narodowości na terenie Niemiec), o czym powinni też wiedzieć ci co mienią się demokratami, a innych bezpodstawnie i bezczelnie nazywają faszystami.

Na szczęście na Czarny Protest zdecydowanie zareagowali m. in. polscy duchowni

Zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek w wielu kościołach popłynęły apele o organizowanie modlitw w intencji „obrony życia poczętego od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci”. W południe, na częstochowskiej Jasnej Górze odbyła się tzw. biała msza. Abp Wiesław Depo poprosił wiernych, aby przyszli na nabożeństwo w białych strojach.

„Te czarne marsze są współczesną manifestacją cywilizacji śmierci”

Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, przestrzegał wiernych przed „czarną Ewangelią” i „cywilizacją śmierci”. – Marsz kobiet w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się spod pomnika papieża Jana Pawła II. Kłamstwo nie zna granic bezczelności. Chce się dziś głosić antyewangelię, chce się powiedzieć „czarną Ewangelię”. To, co się dzieje, te czarne marsze są współczesną manifestacją cywilizacji śmierci – stwierdził duchowny. Arcybiskup skrytykował również pracodawców, którzy dali kobietom wolny dzień, aby umożliwić uczestnictwo w protestach.

Apel do wiernych o modlitwę w intencji tych, którzy „zbłądzili”

O Czarnym Proteście mówił również w  warszawskiej katedrze św. Floriana abp Henryk Hoser. A dokładnie wie o czym mówi, bo studiwał na Akademii Medycznej, uzyskując dyplom z medycyny. Po ukończeniu studiów otrzymał stanowisko asystenta na Akademii Medycznej. A że wielu lekarzy popiera aborcję? Przypomnijmy sobie że Mengele z Auschwitz też był lekarzem  i to nie zwyczajnym – bo z tytułem doktora nauk medycznych. Abp Hoser powiedział: – Te dzieci giną w ciszy. Ktoś nazwał to niemym krzykiem. Tym dzieciom nie jest dane zobaczyć światła dziennego, doświadczyć miłości w tym życiu. Są zabite tam, gdzie miało być ich najbezpieczniejsze miejsce, pod sercem matki. Gdzie ich początek życia miał mieć dalszy ciąg, a nie miał – mówił duchowny podczas kazania. Abp Hoser zaapelował również do wiernych o modlitwę w intencji tych, którzy „zbłądzili”. – Okazuje się, że to dziecko, które jest najważniejsze, to które zaistniało, jest nieobecne w debacie. Wszystko się liczy, wszystkie dramaty, oczekiwania, emocje, ale nie ma dziecka, bo nie daje mu się prawa do głosu, do życia. Musimy się modlić za tych, którzy zdecydowanie zbłądzili – tłumaczył duchowny dodając, że „świadkami naszych czynów będą nie tylko aniołowie, ale także i te dzieci na Sądzie Ostatecznym”.

Na Czarny Protest zareagowała również TVP

Na szczeblu zarządu TVP i kierownictwa TVP1 zapadła decyzja i w ramach swoistej odpowiedzi na #czarnyprotest – na antenie telewizyjnej jedynki wyemitowano w poniedziałek film dokumentalny „Eugenika. W imię postępu” w reżyserii Grzegorza Brauna.

Świetny i bardzo mądry film. Mówi między innymi o aborcji. Przeciwnikom aborcji podaje nowe, nieznane szerzej fakty, a zwolennikom materiał do powtórnego przemyślenia sprawy.


.

JT m. in. na podst. -> http://telewizjarepublika.pl/bialy-dzien-czy-czarny-protest-zycie-czy-smierc,38739.html [dostęp 2016-10-04]

oraz -> http://gosc.pl/doc/3083784.Najwieksze-feministki-przeciw-aborcji [dostęp 2016-10-04]

Tagi: