Nawiedzenie grupy Św. Feliksa przez Pana Jezusa w obrazie Jezusa Miłosiernego

Przypominamy, że trwa nawiedzenie naszych rodzin przez Pana Jezusa w obrazie Jezusa Miłosiernego. Peregrynacja jest związana z Rokiem Miłosierdzia.

Celem nawiedzenia, które zaczęło się w trakcie Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia jest przede wszystkim wyrażenie naszej czci i wdzięczności Panu Bogu za jego Miłosierdzie nam okazywane oraz pogłębienie naszej modlitwy i przedstawianie próśb, zwłaszcza w intencji Papieża, Kościoła, naszej Ojczyzny, Rodziny Rodzin i naszych rodzin. Obraz, który odwiedza nasze domy został podarowany Rodzinie Rodzin przez śp. Ks. Feliksa Folejewskiego w roku 2009 na wakacje w Kujankach.

Obecnie trwa część druga nawiedzenia na jesień i zimę 2016/2017

W środę 14 grudnia 2016 r. obraz przejęła grupa  Św. Feliksa od grupy św. Józefa. I od 14.12. do 04.01.2017 (przez 3 tyg.) obraz nawiedza rodziny w grupie  Św. Feliksa.

Opracowany został projekt harmonogramu nawiedzenia. Jest on podobny do tego z 2013 r., kiedy to, z okazji 60-lecia Rodziny Rodzin, przeżywaliśmy nawiedzenie obrazu Matki Bożej. Wykorzystany został fakt, że grupa  Św. Feliksa jest ostatnią grupą w kolejce nawiedzenia i tym samym nie jest związana terminem końcowym. Zaproponowano więc po trzy dni w każdym domu. Przekazywanie obrazu pomiędzy domami odbywa się na zasadzie porozumienia pomiędzy przekazującymi i odbierającymi obraz.

Przekazanie  obrazu pomiędzy rodzinami może odbywać się również podczas środowej adoracji w kaplicy RR na Łazienkowskiej. Jeżeli zaproponowany termin komuś absolutnie nie pasuje, to najlepiej byłoby zamienić się bezpośrednio z kimś innym i powiadomić Przewodniczącego Zarządu naszego Stowarzyszenia.

Jeżeli ktoś został pominięty – a chciałby uczestniczyć w nawiedzeniu, to prosimy o sygnał. Z przyjemnością dopiszemy kolejnych chętnych na marzec 2017 r., bo nie mamy ograniczeń co do terminu zakończenia peregrynacji. Proszę wówczas podać adresy i telefony dla umożliwienia przekazywania obrazu. Obrazowi towarzyszą materiały związane z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia a także segregator do ewentualnych wpisów indywidualnych.

Deo Gratias!
Krzysztof
A.D. 2016

 

.

JT

Tagi: