Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego – 30.04.2017

2017/05/01 Aktualizacja

Wczoraj, w niedzielę 30 kwietnia odbył się pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. To ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II.

Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku były to cytaty z Listu św. Pawła do Galatów.

Podczas Mszy świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia premier Beata Szydło przeczytała fragment „Listu św. Pawła do Galatów”. Kolejne jego części przeczytali rodzice prezydenta Andrzeja Dudy – prof. Jan Tadeusz Duda i prof. Janina Milewska-Duda oraz senator Mieczysław Gil. Szefowa rządu otrzymała również „Chleb życia”, czyli pojedynczy fragment „Listu do Galatów”, który ma służyć refleksji nad Pismem Świętym i własnym życiem. Homilię podczas mszy świętej wygłosił ks. abp. Marek Jędraszewski.

Ta ogólnopolska inicjatywa jest okazją do refleksji nad Biblią oraz istotą życia. Hasłem wydarzenia było: „Weź i czytaj!”. Inspiracją do narodowego czytania Pisma Świętego stały się obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Natomiast jego głównym celem jest jak zaznaczają organizatorzy rozwój życia w łasce chrztu świętego.

Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i jest przeżywane w kościołach we wszystkich diecezjach. Wczoraj, 30 kwietnia w wielu kościołach miała miejsce uroczysta lektura fragmentu księgi biblijnej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio MARYJA i Telewizja TRWAM.

.

JT m. in. na podst. -> http://www.radiomaryja.pl/kosciol/narodowy-dzien-czytania-pisma-swietego-30-04-2017/