ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA 2017 – W niedzielę, 4 czerwca – Święto Dziękczynienia

2017/06/03 Aktualizacja

W Święto Dziękczynienia 4 czerwca

Rodzina Rodzin będzie niosła relikwie

świętego brata Alberta Chmielowskiego

w procesji do Świątyni Opatrzności Bożej

na odcinku ulicy Belwederskiej od Gagarina do Dolnej.

Zapraszamy całą Rodzinę Rodzin do udziału w procesji! 

Jutro, w niedzielę 4 czerwca – X jubileuszowe Święto Dziękczynienia. Będziemy wraz z wieloma tysiącami wiernych dziękować Opatrzności za wszystkie otrzymane łaski, za opiekę nad każdym z nas, naszymi rodzinami, naszą Ojczyzną.

Najważniejszy moment tego dnia – uroczystą dziękczynną Eucharystię, koncelebrowaną pod przewodnictwem arcybiskupa sycylijskiej diecezji Agrigento kardynała Francesco Montenegro  – będziemy po raz pierwszy przeżywali wewnątrz Świątyni Opatrzności Bożej, którą udało się otworzyć dla wiernych 11 listopada 2016 roku.

  Tegoroczne Święto Dziękczynienia odbędzie się pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. W uroczystej procesji, która -> wyruszy o godz. 8.00 z placu Piłsudskiego, przybędą do Świątyni relikwie świętego brata Alberta Chmielowskiego, człowieka „dobrego jak chleb”, który zalecał, by: „Wszystkie sprawy zdawać na Opatrzność Boską, która obmyśla i najdrobniejsze szczegóły.”  Wraz z innymi relikwiami, które dotąd spoczywały w Panteonie Wielkich Polaków,  zostaną na stałe umieszczone w górnej części Świątyni Opatrzności Bożej.
12.00-14.00 * Msza św. z dokonaniem uroczystego Aktu Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kardynała Francesco Montenegro Arcybiskupa Metropolity Agrigento, * Wprowadzenie relikwii św. Brata Alberta Chmielowskiego do Świątyni Opatrzności Bożej
od 14.00 Uroczyste składanie Aktów Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej
15.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego
21.37 Modlitwa
Na scenie obok Świątyni Opatrzności Bożej, o godz.:
.
13.45 zacznie się -> Festiwal MOC DOBRA

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w jubileuszowym, X Święcie Dziękczynienia i do przekazania tego zaproszenia swym bliskim.

.

JT m. in. na podst. -> http://www.centrumopatrznosci.pl/zbliza-sie-swieto-dziekczynienia/ [dostęp 2017-05-29]