DZIEJE SIĘ W POLSCE – 2 maja 2018 – W Warszawie intronizowano Jezusa na króla Polski

 

.Wolna Elekcja Jezusa Chrystusa na Krola Polski

Fot. Agata Grzybowska

Dzisiaj, w środę 2 maja po południu, w Warszawie grupa osób poprzez modlitwy oddała Polskę we władanie Jezusowi. Uroczystości przewodził ks. Stanisław Małkowski, który w 2014 r. odprawiał egzorcyzmy przed Pałacem Prezydenckim. W środę po południu przy figurze Chrystusa Miłosiernego na rogu ul. Elekcyjnej i Górczewskiej odbyła się Wolna Elekcja Jezusa Chrystusa na Króla Polski.Ceremonię intronizacji Jezusa Chrystusa przeprowadził ks. Stanisław Małkowski. – To, iż uznajemy Maryję jako królową Polski, zobowiązuje nas, abyśmy również uznali Jezusa Chrystusa jako króla Polski – mówił duchowny. –  Sam Pan Jezus w latach 30′ ubiegłego wieku o to się upomniał, do tego wezwał. To wezwanie jak dotąd nie spotyka się z należytą odpowiedzią. Chodzi o to, aby obie władze, i państwowa, i kościelna w sposób uroczysty wyznały: Jezu Chryste, jesteś królem Polski. Następnie wygłoszono „dobrowolny akt poddania się panowania Jezusa Chrystusa króla Polski”.W opisie wydarzenia organizatorzy wzywają do „poddania się Polski Panu Bogu i detronizacja człowieka zajmującego w swej grzesznej pysze tron należny Bogu”. Samo spotkanie to „uroczysta i pokutna prośba narodu, aby na tron państwa polskiego powrócił dekalog”.
Ks. Małkowski i egzorcyzmy
Przypomnijmy, że kilka lat temu ks. Małkowski odprawiał egzorcyzmy przed Pałacem Prezydenckim w 4. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W TVP Info głos na temat egzorcyzmów zabrał wówczas Mariusz Błaszczak. – Jesteśmy krajem, którego cywilizacja i kultura oparte są na chrześcijaństwie. Opętanych jest wiele osób. Nie mogę zacząć wymieniać nazwisk, bo mielibyśmy do czynienia z próbą stworzenia precedensu. My się po prostu modlimy – powiedział obecny szef MON.

.

JT m. in. na podst. -> http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/w-warszawie-intronizowali-jezusa-na-kr%c3%b3la-polski-sam-pan-jezus-o-to-si%c4%99-upomnia%c5%82/ar-AAwEb1U?li=BBr5MK7&ocid=U453DHP