czwartek, 25 lipca, 2024

Nowy Rok Pracy 2020/2021 – Najbliższe wydarzenia

INAUGURACJA

W najbliższym roku pracy RR, jako temat wiodący, zostało zaproponowane rozważanie i wdrażanie w naszą codzienność wskazówek zawartych w ABC Społecznej Krucjaty Miłości zostawionej nam przez Czcigodnego Sługę Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Będzie to w naturalny sposób niejako przedłużenie naszej 9. letniej formacji opartej na Jasnogórskich Ślubach Narodu i konkretyzacja tej formacji.

Najbliższe wydarzenia:

  1. W niedzielę 13 września – Inauguracja roku pracy na Łazienkowskiej. Msza Święta o godz. 10.00.
  2. W poniedziałek 21 września – o godz. 18 Msza Święta w kościele Księży Pallotynów na ul. Skaryszewskiej w wigilię 5. rocznicy śmierci ks. Feliksa Folejewskiego SAC. Po Mszy Świętej wieczór wspomnień i modlitwy. Bardzo serdecznie prosimy o zarezerwowanie sobie tego wieczoru, pomimo, że to poniedziałek, ale to pierwsza taka „okrągła” rocznica i chcemy ją godnie uczcić. Każdy z nas ma dług wdzięczności względem księdza Felka, więc nie tłumaczmy się brakiem czasu. To tylko kwestia hierarchii wartości. Szczegółowy program tego wieczoru podamy wkrótce. Liczymy też na to, że osoby, które będą proszone o czynne włączenie się w ten wieczór, w swej wielkoduszności nie odmówią pomocy.
  3. Sobota/niedziela 10 – 11 października – 63. pielgrzymka RR na Jasną Górę.

Pamiętajmy w modlitwie o sobie wzajemnie, o naszych duszpasterzach, o osobach samotnych i schorowanych. Módlmy się wytrwale za naszą Ojczyznę i o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Wobec ograniczonych nadal kontaktów bezpośrednich łączmy się w modlitwie, ale nie zaniedbujmy tego co możemy uczynić – choćby telefonując do kogoś, kto czeka, aby się ktoś do niego odezwał.

.
Przypominamy również, że na spotkaniach, w tym podczas liturgii, obowiązują nas nadal dystans społeczny (odległości) i zasłanianie nosa i ust. Z tego powodu Msza Święta na inaugurację będzie, najprawdopodobniej, w dolnym kościele, gdzie jest więcej miejsca niż w naszej kaplicy.

Wydarzenia