OGRODY BIBLIJNE W MUSZYNIE

Przy Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie (ul. Kościelna 62), w niedzielę 28 czerwca b. r. otwarto Muszyńskie Ogrody Biblijne.

Ceremonii uroczystego otwarcia dokonał J. E. ks. Biskup Andrzej Jeż.

W czasie homilii wskazał On na miejsca, które mają dla człowieka szczególną wartość i moc. Takimi miejscami dla wierzących były i są ogrody; te opisane w Biblii i Ogrody Biblijne utworzone w innych miejscach niż te opisane w Biblii. Te ostatnie – muszyńskie, mają wymiar etyczny, kulturowy i duchowy, co ma sprzyjać harmonii z samym sobą, ze światem w którym żyjemy i ze Stwórcą.

Muszyńskie Ogrody Biblijne – dzieło nowej ewangelizacji jest najnowszym (czwartym w Polsce) i największym tego typu ogrodem w całym kraju. Powierzchnia ogrodów (około 1,3ha) została podzielona na pięć części: Ogród Historii Zbawienia, Ogród Krajobrazów Biblijnych, Winnica Pańska i Nauka Proroków, Dziecięcy Ogród Biblijny oraz Ogród dla Zakochanych. Są miejscem spotkania z Bogiem, w Jego słowie, obrazach biblijnych i biblijnej roślinności. Ufamy, że będę One dla wierzących zachętą do czytania Biblii oraz medytacji o Bogu Stwórcy i Ojcu, dla wierzących inaczej, miejscem spotkania i dialogu religijnego; zaś dla niewierzących okazją do spotkania w przyrodzie i słowie z miłującym Bytem Nadprzyrodzonym.

_

_

Zdjęcia: ks. Zbigniew Wielgosz /Foto GośćWielgosz /Foto Gość_

JT na podst.: muszynskieogrodybiblijne.pl
_____ oraz: tarnow.gosc.pl