Rekolekcje – Świebodzice 2015

Świebodzice

Otrzymawszy zgodę Biskupa Ordynariusza Świdnickiego Ignacego Deca na zorganizowanie Rekolekcji Nowej Ewangelizacji głoszonych przez o. Jamesa Manjackala, Parafia św. Jana Nepomucena w Piskorzowie – serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tym niezwykłym spotkaniu, będącym ważnym wydarzeniem w życiu polskich katolików.

 

Rekolekcje tylko i wyłącznie dla

MAŁŻEŃSTW SAKRAMENTALNYCH

Organizatorzy proszą aby nie wpisywać się pojedynczo
Rekolekcje tylko i wyłącznie dla małżeństw (mąż + żona)

Obrączki ślubne

Podczas rekolekcji wymagany będzie akt zawarcia małżeństwa lub aktualne zaświadczenie od proboszcza 

Czas: Świebodzice, 13-16 sierpień 2015
Miejsce: Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji
ul. Mieszka Starego 6, 58-160 Świebodzice
Organizator: Parafia św. Jana Nepomucena w Piskorzowie
Więcej informacji o rekolekcjach: rekolekcjeswiebodzice.pl

Ojciec James Manjackal

Swiebodzice_2ManjackalOjciec James Manjackal urodził się 18 kwietnia 1946 roku w Cheruvally w Indiach. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 kwietnia 1973 r. w Zgromadzeniu Misjonarzy św. Franciszka Salezego (Missionarii Sancti Francisci Salesii de Annecio, skrót zakonny MSFS) w Indiach. Przez rok cały pracował na misjach w Visakhapatanam, po czym został profesorem w Seminarium św. Franciszka Salezego w Ettumanoor, w stanie Kerala – w południowo-zachodnich Indiach.

Ojciec James głosi rekolekcje charyzmatyczne na całym świecie. Podczas swej ponad 30-letniej posługi apostolskiej przeszedł wiele prób i cierpień. Był aresztowany, porwany, bity. W 1989 roku utworzył „ChrisBhavan” – znany ośrodek rekolekcji charyzmatycznychw Kerala, którego był dyrektorem i przełożonym przez 6 lat. Zgromadzenie Misjonarzy św. Franciszka Salezego pozwoliło, aby jego posługa stała się dostępna dla całego Kościoła Powszechnego. Dzięki temu odbył wiele podróży – był w ponad 90 krajach na wszystkich kontynentach, prowadząc rekolekcje i nabożeństwa,  a także posługując charyzmatem uzdrowienia.

Wszystkie dzieła ewangelizacji ojca Jamesa, szczególnie wśród muzułmanów są wspierane przez wielu ludzi na całym świecie. Wszelka pomoc, którą otrzymuje, zawsze jest przeznaczona na cele ewangelizacyjne.

Ojciec James Manjackal jest autorem wielu książek i artykułów w języku ojczystym, wiele z nich zostało przetłumaczonych na języki europejskie. Jego książka „33 modlitwy charyzmatyczne” została przetłumaczona na wiele języków i jest czytana na całym świecie. W języku polskim można także przeczytać inne książki, m.in. „Oto stoje u drzwi i kołaczę” oraz „Uzdrowienie wewnętrzne – ku nowemu życiu”.

W ostatnim czasie Ojciec posługuje głównie w krajach niemieckojęzycznych, gdyż jak twierdzi one w Europie stoją przed największymi zagrożeniami rozwoju duchowego. Ponadto głosił rekolekcje m. in. w Fatimie, Medjugorie, Lourdes, Brnie. Wielokrotnie głosił rekolekcje w Polsce, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Pile, Białymstoku, Poznaniu, Ostrołęce, Gorzowie Wlk. i innych.

Więcej informacji o Ojcu Jamesie Manjackalu: http://www.jmanjackal.net/pol/pol.htm

JT na podst.: rekolekcjeswiebodzice.pl