ŚWIĘTA I UROCZYSTOŚCI – 6 stycznia 2014 – Spotkaliśmy Trzech Króli i Polskiego Króla

ORSZAK TRZECH KRÓLI
_

Wczoraj 6 stycznia 2014 mieliśmy Święto Trzech Króli. Przywitaliśmy ich, oraz wzięliśmy udział w warszawskich uroczystościach i pochodzie Trzech Króli. A także od 4 do 6 stycznia mogliśmy spotkać się z Naszym Królem Janem III Sobieskim, przed jego pałacem w Wilanowie. Była  to zdumiewająca projekcja laserowa, sterowana komputerem, na cienki przezroczysty ekran. Król chodził wśród drzew po lewej stronie od wejścia na dziedziniec pałacowy i głęboko kłaniał się witając przychodzących. Ponieważ ekran był przezroczysty, nie zasłaniał tego co widać w tyle za ekranem. Król opowiadał, że to z jego inspiracji i pod jego okiem, w kolejnych latach od 1677 roku powstał w Wilanowie ten pałac, z dekoracją podkreślającą chwałę króla-zwycięzcy, jedynego polskiego monarchy którego sława przekroczyła granice Rzeczypospolitej.

Oddawajmy Cześć Bogu, między innymi poprzez udział pochodzie Trzech Króli. Pogłębiajmy swoją FORMACJĘ zgodnie z programem duszpasterskim Rodziny Rodzin. I nie zapominajmy kim jesteśmy, pogłębiajmy wiedzę (nie o tzw. małych ojczyznach – bo nie dla małej ojczyzny walczył Król Jan III i ginęli nasi przodkowie), pogłębiajmy wiedzę o Wielkiej, Prawdziwej historii Całej naszej Ojczyzny, której dzięki współczesnej technice, wspaniałą wizję historii mogliśmy zobaczyć w Wilanowie.

W tych dniach, wieczorem w Wilanowie, fasada pałacu zmieniała się nie do poznania…

Nie widać było na niej charakterystycznego wilanowskiego żółcienia ani historii mitologicznych przedstawionych na płaskorzeźbach – można było za to obserwować feerię barw i świateł połączonych z barokowymi dźwiękami.

Był to mapping – czyli pokaz 3D łączący światło, obraz i dźwięk – który był wyświetlany na fasadzie pałacu i wykorzystywał jego elementy architektoniczne, aby stworzyć nowy, wielowymiarowy obraz.

Pokazy odbywały się na dziedzińcu głównym, na który wstęp był wolny.

Były to mappingi z okazji II Królewskiego Festiwalu Światła
Pokazy odbywały się o 17.15, 18.00, 18.45, 19.30, 20.15

Jeszcze inne mappingi prezentowane były na Świątyni Opatrzności Bożej
oraz na fasadzie kościoła św. Anny przy ul. Stanisława Kostki Potockiego.

Partnerami pokazów byli m. in.:
Centrum Opatrzności Bożej
centrumopatrznosci.pl
oraz RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA pw. św. Anny w Wilanowie
parafiawilanow.pl

 

JT