czwartek, 25 lipca, 2024

Święto Matki Kościoła 2024

20 maja 2024 – godzina 19:00

zapraszamy na nasze patronalne Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Serdecznie zapraszamy Was na uroczyste obchody Święta Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, które odbędą się w dniu 20 maja 2024 roku o godzinie 19:00. Ta wyjątkowa okazja, która przypada w dzień patronalny Rodziny Rodzin, będzie czasem głębokiego oddania się Maryi oraz radości z błogosławionego wspólnotowego przeżywania wiary. W tym dniu odbędzie się uroczyste oddanie się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Bierzmowanie młodzieży RR

W tym szczególnym dniu, oprócz modlitwy i refleksji, będziemy mieć również zaszczyt gościć młodzież Rodziny Rodzin, która po dwóch latach przygotowań przystąpi do sakramentu bierzmowania. Ich zaangażowanie i zaufanie w drodze wiary jest dla nas wszystkich źródłem radości i nadziei.

Zakończenie kursu przedmałżeńskiego

Niech nasze spotkanie będzie także okazją do wspólnego świętowania zakończenia kursu przedmałżeńskiego, który był czasem pogłębiania więzi małżeńskich i przygotowania do życia w sakramentalnej jedności.

Ekscelencja Bp Rafał Markowski

Msza Święta której przewodniczył będzie Ekscelencja Bp Rafał Markowski w kościele Wspólnot Jerozolimskich, będzie centralnym punktem naszych obchodów, będzie czasem dziękczynienia, uwielbienia i prośby o dalsze błogosławieństwo dla naszej wspólnoty Rodziny Rodzin.

Bardzo serdecznie zapraszamy Was wszystkich do wspólnego uczestnictwa w tych radosnych i uroczystych momentach. Niech nasza wiara w Maryję, Matkę Kościoła, będzie dla nas drogowskazem w codziennym życiu.


Data: 20 maja 2024 godz.: 19:00

Miejsce: ul. Łazienkowska 14 | kościół Wspólnot Jerozolimskich


Trochę historii:

Święto Maryi, Matki Kościoła jest obchodzone w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zostało ono wprowadzone do polskiego kalendarza liturgicznego 4 maja 1971 r. przez Episkopat Polski – za zgodą Pawła VI. Dzień ten został wybrany dlatego, że Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności Kościoła. W momencie Zesłania Ducha Świętego w Wieczerniku obecni byli wszyscy Apostołowie, którzy „trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego” (Dz 1, 14). Matka Najświętsza, Oblubienica Ducha Świętego, mocą którego w dniu Zwiastowania poczęła Jezusa Chrystusa, przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Świętego na Kościół.

Aktualności