KUJANKI 2015 – Zaproszenie

WAKACJE Z BOGIEM – KUJANKI 2015 – Informacja – Zaproszenie
ZAPRASZAMY RODZINY NA WAKACJE Z BOGIEM W KUJANKACH

W tym roku zarezerwowaliśmy ośrodek na pięć tygodni i są jeszcze wolne miejsca w terminie 27.06-4.07

Kilka słów o Kujankach:

Podczas naszego pobytu mamy ośrodek zarezerwowany dla naszej grupy. Na terenie znajduje się ok 25 domków letniskowych, różnego rodzaju i wielkości – każda rodzina dysponuje własnym domkiem. Dodatkowo na terenie ośrodka organizujemy wakacyjną kaplicę z Najświętszym Sakramentem, jest też stołówka, boisko, plac zabaw, piaskownice i bezpieczne kąpielisko z pomostem.

Kujanki, piaskownica

Ośrodek leży nad malowniczym jeziorem Borówno na pojezierzu Krajeńskim, ok. 80 km za Bydgoszczą. Okolica jest cicha, spokojna, sprzyja kontemplacji przyrody i modlitwie.

KUJANKI_2_Jezioro

Dzięki obecności kapłana każdy dzień zaczyna się wspólną Mszą Świętą. Także reszta dnia w sposób naturalny łączy rytm odpoczynku i modlitwy. Jest czas na różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, Apel Jasnogórski, konferencję. Chociaż każda rodzina odpoczywa tak jak lubi i w dowolny sposób korzysta ze wspólnych propozycji, bardzo silnie czuć w Kujankach ducha wspólnoty. Szczególnie dzieci i młodzież szybko zawiązują wakacyjne przyjaźnie i na pewno nie będą narzekać na brak towarzystwa – w ubiegłym roku do Kujanek przyjechało z Rodzicami i Dziadkami ok. 100 dzieci.

Podczas pobytu organizujemy ogniska, dzień sportu, dzień niespodzianki, Dzień Maryjny, pielgrzymkę do pobliskiego sanktuarium maryjnego w Górce Klasztornej, wspólne spotkania przy kawie i wieczorki.

 

KUJANKI_3_ksiadz_Feliks Z pewnością każdy, kto był w Kujankach potwierdzi, że atmosfera miejsca i wspólnoty jest wyjątkowa, a ksiądz Feliks, który już od kilkunastu lat odpoczywa z nami powtarza, że Kujanki to wyjątkowy dar Boży, nasze rodzinno-rodzinne miejsce na wakacyjnej mapie Polski.

 

Wszelkie informacje praktyczne oraz zapisy pod nr telefonu 0-603 22 64 06.

Uwaga: Zgłoszenia przyjmujemy do końca maja.

Nell Hermann

 

Są jeszcze wolne miejsca w terminie 27 czerwca – 4 lipca

Do dyspozycji są:
3 domki typu Wieżyca            3 pokoje, do 8 łóżek, 1050 zł./tydzień za domek, niezależnie od ilości nocujących osób

Składka organizacyjna 75zł od domku/tydzień
Każdy domek posiada łazienkę z prysznicem i aneks kuchenny. Domki mogą rezerwować rodziny albo grupki znajomych.
Dojazd: we własnym zakresie

Posiłki:
można zamawiać obiady (catering) – robimy to wspólnie, lista zbierana jest na dzień następny do 21.00, można korzystać z przywożonych obiadów na stałe lub sporadycznie – od ok.11 zł. za obiad (ok. 7 zł. „połówka” dla dzieci) lub gotować w domku
śniadania i kolacje we własnym zakresie. Na terenie ośrodka jest kiosk z podstawowymi artykułami w tym także spożywczymi. Sklep w pobliżu.

Można zobaczyć ośrodek w Internecie . Wystarczy wpisać w „Googlach”:   Kujanki ośrodek wypoczynkowy
Zarezerwowany jest ośrodek „Unimetalu”.
Wszelkie informacje praktyczne oraz zapisy pod nr telefonu 0-603 22 64 06 przyjmuje Nell Hermann.

Uwaga: Zgłoszenia przyjmujemy do końca maja.