JERYCHO 2015 – Warszawskie Jerycho – informacje

2018/06/11 Aktualizacja

 

Charakter Jerycha

Wydarzenie o nazwie WARSZAWSKIE JERYCHO ma charakter modlitewny. Jego głównym elementem jest nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wspólnie podejmą ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty katolickie działające na terenie Warszawy oraz mieszkańcy stolicy. Wydarzenie nawiązuje w swej formie do biblijnej sceny zburzenia murów Jerycha po ich tygodniowym oblężeniu.

Podobnie, wierzymy, iż potężną w skutkach może być wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu podjęta przez tydzień na skalę Miasta Warszawy.

Intencja Jerycha

WARSZAWSKIE JERYCHO organizowane jest corocznie w tygodniu poprzedzającym Dzień świętości Życia w intencji obrony życia nienarodzonych. Wiedząc, że na świecie corocznie w łonach matek ginie kilkadziesiąt milionów dzieci, pragniemy wszelkie działania w ich obronie rozpoczynać od tego, co najważniejsze, gorącej modlitwy o przemianę serc. Zawrzeć chcemy w niej również w sposób szczególny sytuację naszej ojczyzny, w której corocznie zabijanych jest kilkaset dzieci, najczęściej z powodu przewidywanego upośledzenia, co czyni nas uczestnikami współczesnej eugeniki. Wierzymy, że podjęta z odwagą i entuzjazmem wspólna, szczera modlitwa, może wypraszać zmiany w sercach i umysłach, które będą początkiem również przemian prawnych w Polsce i na świecie.

Co? Gdzie? Kiedy?

Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu, przez 7 dni, 24 godziny na dobę odbędzie się w kośœciele Najœwiętszego Zbawiciela w Warszawie, ul. Marszałkowska 37, Warszawa-Śródmieście (przy metrze Politechnika). Rozpocznie się ona w czwartek 19 marca Mszą świętą o godz. 9.00, zakończy zaś w środę 25 marca o godz. 9.00.
_
mapka_jerycho2015

W plan każdego dnia wpisane są cztery części różańca, modlitwa Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Apel Jasnogórski. Pozostała część doby wypełniona jest modlitwą w ciszy oraz medytacjami i śpiewem poszczególnych grup dyżurujących

Formy współpracy

Ruchy, stowarzyszenia, wspólnoty i grupy katolickie działające na terenie Warszawy mogą włączyć się w WARSZAWSKIE JERYCHO na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest podjęcie 2-godzinnego dyżuru, związanego z odpowiedzialnością za przebieg i porządek adoracji, co wiąże się z koniecznością wcześniejszego kontaktu oraz ustaleń. Drugą formą jest wspólna obecność modlitewna całej grupy w dowolnie zaplanowanych przez siebie godzinach. Ponadto, wszystkie organizacje o rozbudowanych strukturach zachęcamy do współpracy w dotarciu z zaproszeniem na „Jerycho” do poszczególnych jej członków i grup lokalnych. Jest również możliwe podjęcie przez jedną grupę kilku dyżurów.

Wszystkie media, portale oraz instytucje mogące wspomóc dotarcie z informacją do wszystkich mieszkańców Warszawy zapraszamy do objęcia wydarzenia swoim patronatem.

Kontakt

Biuro
Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
Archidiecezji Warszawskiej

ul. Miodowa 17/19
|
czynne jest od pon. do pt. w godz. 9-16.

W celu podjęcia współpracy prosimy
o kontakt telefoniczny
pod numerem: 662 545 948.

JT na podst. m. in. -> http://www.jerycho.ksm.org.pl/index.php  [dostęp 2018-06-11]