Z ŻYCIA KOŚCIOŁA – Papież Franciszek – podróż apostolska do Albanii

http://s.tvp.pl/images2/f/b/7/uid_fb7820034255f847c3772bfc81a69a691411324241335_width_476_play_0_pos_0_gs_0_height_268.jpg

fot. PAP/EPA

Ojciec św. Franciszek zakończył jednodniową wizytę w Albanii. To pierwszy europejski kraj, który odwiedził Papież od początku trwającego półtora roku pontyfikatu. Wybrał jedno z najbiedniejszych państw kontynentu, o tragicznej historii współczesnej.

Rozpoczynając wizytę w Albanii Ojciec św. powiedział, że sytuacja w tym kraju dowodzi, iż możliwe jest pokojowe współistnienie ludzi i wspólnot należących do różnych religii.

Podczas ceremonii powitania w pałacu prezydenckim Papież zwrócił uwagę, że nabiera to szczególnego znaczenia w naszych czasach. Ze strony grup ekstremistycznych wypaczany jest autentyczny sens religii oraz ulegają zaburzeniu i instrumentalizacji różnice między poszczególnymi wyznaniami, czyniąc z nich niebezpieczny czynnik konfliktu i przemocy.

– Niech nikt nie używa religii jako pretekstu do swych działań sprzecznych z godnością człowieka i jego podstawowymi prawami, na pierwszym miejscu prawem wszystkich do życia i wolności religijnej – powiedział Ojciec św.
_na podst. radiomaryja.pl/kosciol/wizyta-papieza-w-albanii/
.
JT