wtorek, 25 czerwca, 2024

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata

Wczoraj, 28 WRZEŚNIA o GODZINIE 15.00 na ulicach polskich miast rozpoczęła się KORONKA do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA NA ULICACH MIAST ŚWIATA!

fot. -> http://katowice.gosc.pl/doc/3469428.Iskra-sie-rozprzestrzenia
fot. katowice.gosc.pl
fot. niedziela

Co tydzień o godz. 15.00 inicjatywę będzie przejmować kolejne zgłoszone wcześniej państwo świata. Inicjatorem akcji jest zespół ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, organizacja działająca przy kościele oo Jezuitów w Łodzi.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast odbywa się od kilku lat 28 września, czyli w dniu rocznicy beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. siostry Faustyny Kowalskiej.

W tym czasie w wielu miastach tysiące osób modli się w intencji uzyskania miłosierdzia dla całego świata.

Modlitewna akcja rozpoczęła się wczoraj w godzinę Miłosierdzia Bożego. Od dzisiaj, 29 września, inicjatywę Koronki na ulicach miast będą podejmować następne państwa, by od niedzieli do soboty modlić się za swój kraj oraz cały świat.

Pierwszym zgłoszonym państwem są Stany Zjednoczone, które podjęły modlitwę do 8 października. Każdy kraj może wielokrotnie uczestniczyć w modlitewnej inicjatywie.

Od dwóch lat akcji błogosławi Ojciec Święty Franciszek. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata będzie trwać do 28 września 2017 roku. Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia kieruje do wszystkich wiernych prośbę o włącznie się i pomoc w rozpowszechnianiu modlitewnej inicjatywy.

.

JT m. in. na podst. -> http://www.radiomaryja.pl/informacje/koronka-bozego-milosierdzia-ulicach-miast-swiata/ [dostęp 2016-09-29]

Wydarzenia