GRUPA Joanny Beretty Molla

Grupa Joanny Beretty Molla powstała w listopadzie 2015 roku i jest prowadzona przez ks. Wojciecha Sadłonia. Po roku wspólnych spotkań w grupie 3 młodych małżeństw i po wakacjach w Kujankach zdecydowaliśmy się dołączyć do Rodziny Rodzin. Pomimo tego, iż większość małżeństw nie ma swoich korzeni w tej wspólnocie, zachwyciła nas rodzinna atmosfera i wspólne wartości, które kierują nami i Rodziną Rodzin. Obecnie, czyli w grudniu 2021 roku, jest nas 7 małżeństw i wspólnie mamy 16 dzieci.
Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9:30 na Łazienkowskiej.
 

PATRONKA GRUPY – ŚW. JOANNA BERETTA MOLLA

Joanna_Beretta_Molla Św. Joanna Beretta Molla urodziła się 4 października 1922 roku w Megencie koło Mediolanu jako dziesiąte z trzynaściorga dzieci Marii Alberta. Dorastała otoczona czułą troską rodziców. Czynnie brała udział w działalności Akcji Katolickiej. Ukończyła studia medyczne i uzyskała specjalizację z chirurgii. Od 1950 roku pracowała razem z bratem jako lekarz w przychodni w Mesero we Włoszech.
Pragnęła pójść w ślady rodzeństwa i wyjechać na misje. Długo modliła się do Matki Bożej o rozeznanie swojego powołania. W 1949 roku poznała swojego przyszłego męża, inżyniera Piotra Mollę. Z okresu narzeczeństwa pochodzą poruszające listy św. Joanny do Piotra, które są świadectwem tęsknoty i miłości oraz radości oczekiwania na budowanie wspólne przyszłości. Do dziś stanowią one inspirację dla wielu par szukających głębi relacji i istoty miłości.
We wrześniu 1955 roku Joanna i Piotr Molla pobrali się. W listopadzie 1956 roku urodziła syna, w listopadzie 1957 roku córkę, a w lipcu 1959 roku drugą córkę. Na początku czwartej ciąży stwierdzono u Joanny włókniaka macicy. Jej słowa „Piotrze, przede wszystkim ratuj dziecko” brzmiały w uszach jej męża do końca życia. Zmarła wkrótce po narodzinach córki Joanny Emanueli, rankiem 28 kwietnia 1962 roku. Została beatyfikowana 24 kwietnia 1994 roku i kanonizowana 16 maja 2004 roku przez papieża Jana Pawła II.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla

Boże, Ty powiedziałeś, że nie ma większej miłości nad tę, kiedy ktoś daje życie za osobę ukochaną. Dziękujemy Ci, że dałeś nam w osobie św. Joanny płomienny przykład prawdziwej miłości i szacunku do życia. Dopomóż nam, abyśmy zrozumieli Jej przykład życia, rozpowszechniali go i sami nim żyli. Odnów we wszystkich kobietach, żyjących na całym świecie, zrozumienie sensu ich misji i szacunku dla każdego życia, które jest darem Boga, a na którego straży winny stać nawet za cenę własnego życia. Daj nam łaskę, której oczekujemy za wstawiennictwem św. Joanny, która idąc za przykładem Jezusa, ofiarnie złożyła swoje życie za życie innych. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.