Pielgrzymowanie w Grupie Biało-Czerwonej Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup 17-tych na Jasną Górę (Grupie Rodziny Rodzin)

Jeśli ktoś nie ma pomysłu, jak spędzić pierwszą połowę sierpnia, zapraszamy serdecznie na wspólne pielgrzymowanie w warszawskich „Siedemnastkach” (Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup Siedemnastych), szczególnie w ich grupie-matce (Grupie Biało-Czerwonej), w zaraniu dziejów prowadzonej przez ks. Felka Folejewskiego i gromadzącej ni mniej, ni więcej, tylko właśnie Rodzinę Rodzin 🙂
Grupa biało-czerwona bardzo serdecznie zaprasza
(tu można obejrzeć opis trasy 303 Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej Akademickich Grup „17” na Jasną Górę)
(tu można obejrzeć 8 minutowy filmik: http://youtu.be/8S1_JuT0OpU),
(tu można wysłuchać Przewodnika grupy Biało-Czerwonej: http://youtu.be/l63b4b74e4U),
(tu można obejrzeć 40 minutowy film z 2012 roku: http://youtu.be/doBtKBNj7WE).
Ojcem Przewodnikiem Pielgrzymki Grup 17 w 2014 roku jest ks. Jan Oleszko SAC (zobacz: kto jest kto?)
UWAGA! Zmiana miejsca zapisów na pielgrzymkę. Zapisy odbywają się w kaplicy RES SACRA MISER, ul. Krakowskie Przedmieście 62 (stojąc przodem do Kościoła św. Anny kierujemy się na prawo). Kaplica mieści się w budynku Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Przy okazji: warto się dowiedzieć czegoś więcej o kaplicy RES SACRA MISER.

Tylko do 5-go sierpnia można zapisać się do Grupy Biało-Czerwonej Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup 17-tych na Jasną Górę!

Zobacz: Historia Grup 17-tych

Dlaczego warto pójść na pielgrzymkę w 17-tkach Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki?

Podajemy praktyczne argumenty przemawiające za Siedemnastkami:

•  Grupy te liczą maksymalnie 250 osób, co zdecydowanie ułatwia pielgrzymowanie, rozplanowanie noclegów na polach namiotowych i sprawia, że nie jesteśmy anonimowi więc mamy szansę poznać wszystkich współbraci.

•  Jako jedna z nielicznych pielgrzymek posiadamy:
– własną kuchnię , w której zawsze można bezpłatnie otrzymać ciepły posiłek, gdy nie ma na trasie obiadu, herbatę czy kawę rano przed wyjściem na rozbudzenie..
prysznice mobilne ..!!!
ubikacje ToyToy na każdym noclegu
– nie idziemy po szosach w zgiełku samochodów ale lasami i polnymi drogami

Dlaczego należy pójść na pielgrzymkę w Grupie Biało-Czerwonej?

Bo jest to Grupa Rodziny Rodzin! Pielgrzymują w niej całe rodziny, Grupa modli się w intencji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego myśli rozważa przez cały pątniczy szlak. Grupa rozmodlona i rozśpiewana niesie do Maryi sprawy polskich rodzin.

Koszt pielgrzymki

Koszt pielgrzymki w tym roku to 130 zł. Na tą kwotę składa się opłata za bagaż i wpisowe. Oprócz tego trzeba mieć parę złotych na jakieś picie podczas marszu. No i pieniądze na powrót.

Z Regulaminem Pielgrzymki można się zapoznać TUTAJ.


Jak się zapisać na pielgrzymkę?

Zapisy odbywają się kaplicy  Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w „Res Sacra Miser”, ul. Krakowskie Przedmieście 62 (Kaplica mieści się w budynku Caritas Archidiecezji Warszawskiej), w dniach od 1 do 5 sierpnia w godzinach od 10 do 19. Patrz mapa.
5-go sierpnia zapisy dodatkowo do godz. 20. Można pobrać kartę zgłoszeniową w formacie pdf lub w formacie Word i wypełnić ją wcześniej co przyspieszy potem proces zapisów i zmniejszy kolejki. 🙂 UWAGA drukujemy kartę w poziomie (orientacja Landscape), na połowie strony A4. Można ją  wypełnić przed wydrukowaniem.
Zapisując się na pielgrzymkę, należy zapisać się do grupy BIAŁO-CZERWONEJ. Przy zdawaniu bagażu na samochód wymagana jest legitymacja pielgrzyma.Zobacz też: 301 Warszawska Piesza Pielgrzymka Grup „17-tek” na Jasną Górę
 .
Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup „17” na Jasną Górę (6-14 sierpnia). Licząc od początku Warszawskie Piesze Pielgrzymki na Jasną Górę w tym roku będzie to już 303 Pielgrzymka. Organizatorem pielgrzymki Grup 17 jest Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (SAC).