Siedemdziesiąta rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Stefana Wyszyńskiego do prokatedry warszawskiej

List Arcybiskupa Warszawskiego

6 lutego o godz. 19 w archikatedrze Św. Jana Chrzciciela, w 70 rocznicę ingresu Księdza Arcybiskupa Stefana Wyszyńskiego, Arcybiskupa Warszawskiego i Gnieźnieńskiego, Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski do prokatedry warszawskiej, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

Warszawa, 28 stycznia 2018

Drodzy Bracia i Siostry!

Siedemdziesiąt lat temu, 6 lutego 1949 roku, odbył się uroczysty ingres Księdza Arcybiskupa Stefana Wyszyńskiego, Arcybiskupa Warszawskiego i Gnieźnieńskiego, Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski do prokatedry warszawskiej, której funkcję, z uwagi na zniszczoną podczas II wojny światowej archikatedrę, pełnił kościół seminaryjny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Z tej racji, w środę, 6 lutego br, o godz. 19.00, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękowali Bogu za dar życia i posługi Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i prosili Boga o dar jego rychłej beatyfikacji.

Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału w tej uroczystej Mszy Świętej i do wspólnej modlitwy. Zapraszam Kapłanów, siostry i braci zakonnych, grupy i wspólnoty parafialne. Księży zapraszam do koncelebry.

Moim pragnieniem jest, abyśmy bardziej poznali osobę, życie i posługę Czcigodnego Sługi Bożego i przybliżyli sobie jego nauczanie, które nadal jest bardzo aktualne.

Wszystkim Wam z serca błogosławię.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Panu

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski


Zaproszenie zostało odczytane w ramach ogłoszeń parafialnych w niedzielę, 3 lutego br.

.

(JT)