sobota, 13 lipca, 2024

FATIMA – 13 maja 1917 – pierwsze objawienie się Matki Bożej

. Troje dzieci prowadziło swoje owce w miejscu nazywanym “Cova da Iria”.
Gdy błysk światła zwrócił ich uwagę, zauważyli Panią, która stała na szczycie małego drzewa – dębu skalnego. Pani była ubrana w białą szatę, bardziej olśniewającą niż krystaliczne szkło wypełnione błyszczącą wodą, gdy promienie palącego słońca świecą nad nią. Pani powiedziała im, że przyszła z Raju i że będzie objawiać się w ciągu sześciu kolejnych miesięcy, każdego 13-ego dnia miesiąca, o tej samej godzinie.
Łucja zapytała Matkę Bożą, czy oni pójdą do Raju i Najświętsza Maryja odpowiedziała, że wszyscy troje pójdą do Raju, ale Franciszek musi odmówić wiele Różańców. Potem, Matka Boża zapytała dzieci: “Czy pragniecie ofiarować siebie Bogu i znosić wszystkie cierpienia, które On ześle na was, jako akt wynagrodzenia za grzechy, którymi On jest obrażany i w intencji uproszenia nawrócenia grzeszników?”
Kiedy troje małych Pastuszków odpowiedziało, że oni pragną wypełnić Jej prośbę, Matka Boża powiedziała: “W takim razie będziecie musieli dużo wycierpieć, ale łaska Boga będzie was pocieszać”. Przesłaniem Matki Bożej dla dzieci tego dnia było odmawianie Różańca każdego dnia podczas wojny.
Potem Matka Boża zaczęła unosić się delikatnie, kierując się na wschód, aż znikła w rozległej przestrzeni.

Zobacz też -> Orędzie Fatimskie – proroctwo na nasze czasy [dostęp 2017-04-30]

oraz -> WIELBIENIE Z MARYJĄ na Jasnej Górze – 13 maja 2017 [dostęp 2017-04-30]

JT m. in. na podst. -> http://www.sekretariatfatimski.pl/fatima-objawienia-403/397-objawienia-matki-boej-w-fatimie-1917 [dostęp 2017-04-30]

Polecamy