POPIEŁUSZKO – 2019 – Obchody 35. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Msza św. będzie głównym punktem obchodów 35. rocznicy śmierci kapelana „Solidarności” ks. Jerzego Popiełuszki. W jej trakcie odbędzie się poświęcenie kaplicy z udostępnionymi relikwiami sutanny będącej świadectwem męczeńskiej śmierci błogosławionego. 
Msza św. odbędzie się w sanktuarium św. Stanisława Kostki o godz. 18.00. Uroczystej liturgii będzie przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
W trakcie mszy odbędzie się poświęcenie kaplicy z udostępnionymi relikwiami sutanny będącej świadectwem męczeńskiej śmierci błogosławionego. Mszę zakończy modlitwa o kanonizację kapłana oraz złożenie wieńców przy jego grobie.
W niedzielę 20 października, od 10 do 16, muzeum księdza Jerzego Popiełuszki znajdujące się na terenie parafii św. Stanisława Kostki, zaprasza do uczestnictwa w rodzinnej grze miejskiej „Zło dobrem zwyciężaj”. W czterech punktach Warszawy znajdą się stanowiska, w których będzie można poznać mało znane fakty z życia księdza Jerzego Popiełuszki.
Stworzona została także nowoczesna, narracyjna strona internetowa (www.muzeumkspopieluszki.pl), zawierająca 53 dźwiękowe wypowiedzi i 17 filmów z rejestracją świadków życia księdza Popiełuszki oraz liczne zdjęcia i skany dokumentów. Pierwszy raz w historii prezentowany jest tam zbiór nagrań wszystkich homilii z mszy za ojczyznę odprawianych za życia księdza Jerzego Popiełuszki oraz nagrania rejestrujące ostatnie jego publiczne wystąpienia w Bydgoszczy 19 X 1984 r.
Organizowany jest też ogólnopolski konkurs literacki „Dobrem zwyciężaj”, przeznaczony dla uczniów liceów. Patronat honorowy nad konkursem sprawują: kard. Kazimierz Nycz, minister edukacji narodowej i aktor Adam Woronowicz. Partnerem przedsięwzięcia jest IPN, który przygotował lekcję historii dla licealistów, opartą na faktach z życia ks. Jerzego Popiełuszki.