13 września 2020 – Inauguracja roku pracy 2020/2021

20200913-inauguracja-winieta

Serdecznie zapraszamy na inaugurację kolejnego (już 68!) roku pracy Rodziny Rodzin.
Spotykamy się w niedzielę 13 września 2020 r. w DOLNYM KOŚCIELE przy ul. Łazienkowskiej (wejście jak do kościoła Wspólnot Jerozolimskich). O godz. 10.00 rozpocznie się Msza Święta.

Prosimy o punktualność, ponieważ poproszono nas abyśmy skończyli przed godz. 11.00, ze względu na Mszę Świętą w górnym kościele, która rozpoczyna się o tej godzinie.
Po liturgii, nie jest wprawdzie przewidziany tradycyjny grill i plac zabaw dla dzieci na patio, ale dla chętnych będzie herbata i jeśli coś ze sobą przyniesiemy, to będzie też coś do herbaty – aby umożliwić swobodne spotkanie i rozmowy.
Przypominamy jednak, że nadal przede wszystkim w kościele ale także w obiektach zamkniętych obowiązują nas zasłanianie nosa i ust oraz rozsądny dystans społeczny. Niezależnie od indywidualnego podejścia i własnych zapatrywań na kwestię zagrożenia koronawirusem, wskazane wyżej zachowania będą wyrazem naszej miłości do drugiego człowieka, szacunku dla niego i dbałości o jego dobro.
Nasz ośrodek jest otwarty na organizowanie spotkań grup. Liczymy jednak na rozwagę i odpowiedzialne zachowania, pamiętając o panującej ciągle pandemii.

Mottem i hasłem przewodnim tego roku pracy są słowa: „Ten zwycięża, kto miłuje”. Praca roczna oparta będzie na „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” zostawionej nam przez Czcigodnego Sługę Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Będzie to w naturalny sposób niejako przedłużenie naszej 9. letniej formacji opartej na Jasnogórskich Ślubach Narodu i konkretyzacja tej formacji.

Adoracje środowe
Po inauguracji chcemy wznowić adoracje środowe. W związku z tym konieczne będzie ustalenie grafika dyżurów adoracyjnych poszczególnych grup. Z głębokim przekonaniem zapraszamy do jak najczęstszego udziału w tych adoracjach każdego, kto wygospodaruje te dwie godziny dla Pana Jezusa. W środy o godz. 17.00 w naszej kaplicy rozpoczyna się wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja. O godz. 17.30 – wspólny różaniec, o godz. 18.00 Msza Święta i po niej nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Całość kończy się ok. godz. 19.00.