22 maja – Świętej Rity z Cascia

W swoim codziennym życiu każdy z nas natrafia na przeszkody, z którymi nie możemy sobie poradzić: stres, choroby, kłopoty finansowe, problemy w pracy lub na uczelni…

Życie tej niezwykłej świętej pokazuje, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Z jego pomocą jesteśmy w stanie przezwyciężyć każdy życiowy problem. Nawet taki, który początkowo wydaje się nam beznadziejny. Niektóre problemy życiowe autentycznie nas przerastają. Zresztą, spotykamy się z tym wszystkim w naszych środowiskach. Te trudności dotykają także tych, których kochamy najbardziej.

Ale czy to jest powód, żeby popaść w rozpacz i beznadzieję? Jest taka święta, do której zawsze możemy udać się z prośbą o pomoc. To Rita z Cascii, święta od spraw trudnych i beznadziejnych. Zapoznajmy się z tą świętą Orędowniczką w sprawach wyjątkowo trudnych. Dnia 22 maja 2017 roku obchodzimy okrągłą 560. rocznice jej śmierci. Jest to idealny moment, aby zanieść swoje prośby świętej Ricie.

Ona jest tak bliska wielu z nas:

  • była wydana za mąż za gwałtownego mężczyznę, który zginął w wyniku rodzinnego konfliktu,
  • jako wdowa, szybko straciła obu swoich synów,
  • zachowując w sercu pokorę, wstąpiła do zakonu i bacznie wypełniała złożone śluby
Czy Ty także dostrzegasz tę lawinę życiowych upadków? Rita mogła się z nich podnieść tylko dzięki nieustającej wierze. Jak nikt inny, poznała wszystkie wymiary ludzkiego cierpienia, ale nigdy nie zwątpiła w Bożą Opatrzność.
A Bóg odwdzięczył się jej, otaczając swoją opieką i czyniąc za jej pośrednictwem niewiarygodne cuda, które dzieją się do dzisiaj.
Święta Rita to dla nas oparcie i zarazem przykład do naśladowania! Zachęcamy do zapoznania się z postacią świętej Rity i do postawiania jej za wzór, wtedy przekonamy się, że dla Boga nie ma spraw beznadziejnych!
.
JT m. in. na podst. ->  http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-22a.php3 [dostęp 2017-05-23]