Na placu Bankowym wyrósł las!

PATRIOTYZM to nie tylko poznawanie i szacunek dla historii kraju ojczystego, ale również poznawanie i szacunek dla ojczystej przyrody. Mieszkańcy centrum Warszawy mają ku temu okazję, bo prawie w centrum miasta, na placu Bankowym wyrósł las! Co prawda będzie on stał w tym miejscu tylko do 25 czerwca, ale jednak będzie stał! Będzie oczywiście dostępny dla wszystkich! W środku lasu przygotowano różne atrakcje dla dorosłych i dzieci.
.
– Na parkingu z którego na co dzień korzystają autokary i taksówki pojawi się kilkadziesiąt drzew oraz leśne poszycie, dzięki którym w centrum stolicy powstanie prawdziwy las – zapowiadają organizatory. – Na mieszkańców stolicy, oprócz spaceru po lesie, czeka strefa gdzie na wygodnych leżakach, będzie można skorzystać ze słuchawek i wsłuchać się w odgłosy lasu, lub dowiedzieć się jakie efekty dźwiękowe towarzyszą burzy w lesie, a nawet posłuchać szumu morza!?
.
Dzieci, będą mogły nauczyć się rozpoznawać leśne tropy. Dorośli zaś dowiedzą się, gdzie warto wybrać się na wycieczkę do 50 kilometrów od Warszawy. Wieczorami przygotowano pokazy w leśnym kinie plenerowym.
Las w mieście można odwiedzać od soboty 17 czerwca. Strefa jest dostępna codziennie, w godzinach 9:00 – 22:00, aż do 25 czerwca (niedziela).
.
Organizatorem tego wydarzenia jest firma Škoda, która w ten ciekawy sposób reklamuje jeden ze swoich samochodów, który między innymi nadaje się do rodzinnych wypadów do lasu. Drzewa które znajdują się w leśnej strefie zostaną ponownie wykorzystane. Organizator wydarzenia zdecydował się na przekazanie ich miastu. W porozumieniu ze stołecznym Zarządem Dróg Miejskich wybrano lokalizację którą zazieleni kilkadziesiąt drzew zakupionych w celu realizacji projektu. Drzewa trafią na Targówek, na ulicę Tużycką, gdzie od niedawna funkcjonuje plac zabaw oraz siłownia pod gołym niebem, a tak… – znajdzie się pod drzewami 🙂
.
.
Tagi: