Wspomnienie św. Brata Alberta, patrona artystów, w sobotę, 17 czerwca

.

Z okazji wspomnienia św. Brata Alberta, patrona artystów, w sobotę, 17 czerwca o godz. 18:00, w Parafii p. w. Wniebowstąpienia Pańskiego, przy al. Komisji Edukacji Narodowej 101, w Warszawie, zostanie odprawiona Msza św. w intencji artystów. Po Mszy św. w Galerii Wieża nastąpi otwarcie wystawy inaugurującej kolejne Ursynowskie Spotkania Twórców. Wystawa będzie czynna do końca czerwca: w dni powszednie w godz. 16:0020:00; w niedzielę w godz. 10:0014:00 i 16:0020:00.

Galeria Wieża ulokowana w budynku kościoła Wniebowzięcia Pańskiego na Ursynowie od wielu lat organizuje Ursynowskie Spotkania Twórców. Spotkania są połączone z upamiętnieniem postaci Św. Brata Alberta (Adama Chmielowskiego) patrona i opiekuna artystów; także data rozpoczęcia wystawy jest symboliczna – 17 czerwca w kalendarzu liturgicznym to dzień wspomnienia św. Alberta w polskich diecezjach.

W Ursynowskich Spotkaniach Twórców uczestniczą artyści mieszkający na Ursynowie, bądź związani z tą dzielnicą. Prezentowane w Galerii są – obrazy, grafiki, rysunki, rzeźby i płaskorzeźby. Są wśród nich uznani twórcy biorący udział w wystawach krajowych i zagranicznych, a także artyści budujący dopiero swój dorobek i pozycję w świecie sztuki.
.
Wśród tegorocznych uczestników Ursynowskich Spotkań jest członek Rodziny Rodzin – Jerzy Teper. Wystawę w Galerii Wieża można oglądać do 4 lipca br. Należy również podkreślić, że coroczny przegląd dokonań ursynowskich twórców jest wydarzeniem, które dopełnia organizowane przez Galerię Wieża wystawy indywidualne i zbiorowe współczesnych polskich artystów.

Galeria Wieża mieści się w małej wieży, na rogu budowli kościoła, z drugiej strony. Ma osobne wejście z zewnątrz

 

Informacja o kościele na stronie diecezji -> http://archwwa.pl/parafie/wniebowstapienia-panskiego-na-stoklosach/

Współrzędne kościoła na mapach: 52°09′28″N 21°01′50″E

Dojazd ZTM, przystanek->  Metro Stokłosy.

 

JT na podst. m. in. -> http://www.artinfo.pl/pl/blog/relacje/wpisy/viii-ursynowskie-spotkania-tworcow2/ [dostęp 2017-06-13]

 

Tagi: