sobota, 22 czerwca, 2024

KSIĄŻKA – Podnieście głowy!

KSIĄŻKA

Książka 'Podnieście głowy!'

Czy wiecie dlaczego Wielka Pokuta i Różaniec do Granic wydarzyły się właśnie w Polsce?

Jaką bronią dysponował Prymas Tysiąclecia?

Czy na Wielkiej Pokucie został wypowiedziany egzorcyzm?

Odpowiedzi na te pytania oraz mnóstwo innych niezwykłych faktów możemy poznać we wspólnym wydawnictwie oficyny Rosikon Press oraz Fundacji Solo Dios Basta – „Podnieście głowy!”.

Album „Podnieście głowy!” jest nie tylko podsumowaniem dwóch wielkich inicjatyw modlitewnych, które miały miejsce w naszej ojczyźnie w przeciągu niecałego roku. Znany pisarz i publicysta Grzegorz Górny zabiera nas w fascynującą podróż przez dzieje wiary w Polsce, które zwłaszcza w ostatnich czasach niezwykle wyraźnie wpisują się w historię zbawienia.

To, co słyszeli, było zgodne z przesłaniem objawień fatimskich, podczas których anioł krzyczał dramatycznie do całej ludzkości: “Pokuty! Pokuty! Pokuty!” Rozumiejąc to wszystko, nie mogli trwać w samozadowoleniu i powtarzać sobie: „nie jest jeszcze tak źle, nie przesadzajmy…“. Musiał przecież być naprawdę poważny powód, skoro Matka Boża objawiła się w Fatimie i tak uporczywie nalegała, by ludzie pokutowali.

Dla tych, którzy uczestniczyli w obu historycznych wydarzeniach, będzie to wspaniałe przypomnienie i pamiątka tamtych niezwykłych przeżyć.
Dla tych zaś, którzy nie mogli stawić się na Jasnogórskich Błoniach lub na granicach Polski, będzie to wyczerpująca relacja z obu wielkich religijnych zrywów.

Oprócz tekstu Grzegorza Górnego:

• prolog ojca Augustyna Pelanowskiego
• zapis dwóch świadectw wypowiedzianych na Wielkiej Pokucie
• pełny tekst modlitwy pokutno-przebłagalnej
•  setki niepublikowanych nigdy zdjęć
• świadectwa i relacje uczestników Różańca do Granic
• konferencje i homilie wygłoszone na Wielkiej Pokucie oraz Różańcu do Granic.

Wielka Pokuta i Różaniec Do Granic są dla mnie wielkim zaproszeniem Stwórcy, by Jemu zawierzyć całe istnienie. Jako świeccy organizatorzy jesteśmy przekonani, że to były dzieła Boże. Wiemy to, bo znamy naszą słabość, wiemy, ile zależało od Jego Miłosierdzia, ile razy interweniował, ile razy byliśmy ratowani.
Maciej Bodasiński

Te dwa wydarzenia, głęboko poruszyły serca i umysły milionów ludzi. Tak mocne doświadczenia domagają się duchowej interpretacji, która pomoże umieścić je w miejscu i czasie. Dlatego oddajemy w Państwa ręce wyjątkowe dzieło, które łączy i wykorzystuje możliwości, jakie daje słowo pisane i obraz.
Lech Dokowicz

Premiera książki nastąpiła wczoraj, 8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny.

Więcej informacji na: www.rozaniecdogranic.pl i www.wielkapokuta.pl

Wielka Pokuta i Różaniec do Granic, organizowane były przez Fundację Solo Dios Basta z siedzibą w Warszawie, ul. Leśna 15A, 02-840 Warszawa

Książki