PAMIĘTAMY – Teresa Rokicka – Sodalis Marianus (odeszła 25 sierpnia 2018)

PAMIĘTAMY

Dnia 25 sierpnia 2018 r. w wigilię Święta Matki Bożej Częstochowskiej odeszła do domu Ojca w wieku 95 lat, opatrzona Świętymi Sakramentami Teresa Rokicka. Ukochana Mama, Babcia i Prababcia, gdyż doczekała się córki, synów, synowych, zięcia i wnuków również z rodzinami. Była emerytką, a przedtem pracownikiem Instytutu Elektrotechniki w Międzylesiu. Była członkinią Sodalicji Mariańskiej.

Była Człowiekiem wielkiej wiary i miłości do Boga i zawierzenia życia Matce Bożej, członkinią Rodziny Rodzin. Przez całe swoje piękne, ale i trudne życie uczyła mądrości na co dzień, wrażliwości na potrzeby innych i służby rodzinie.
Nabożeństwo żałobne odprawione zostało dnia 28 sierpnia 2018 roku o godzinie 11:00 w kościele parafialnym w Warszawie-Aninie – ul. Rzeźbiarska 46, po którym nastąpiło odprowadzenie Zmarłej na cmentarz w Marysinie Wawerskim przy ul. Korkowej do grobu rodzinnego
.
AB

Na winiecie: Powołanie Sodalicji Mariańskiej u jezuitów w Poznaniu w 1624 r. (ze zbiorów Archiwum Państwowego w Poznaniu)