MODLITWA BEZ GRANIC – 13 lutego 2019 roku

MODLITWA BEZ GRANIC

Zapraszamy na Modlitwę Bez Granic 13 lutego do Archikatedry Św. Jana Chrzciciela w Warszawie na godzine 19 00.

Zapraszamy – mówi Ryszard Krzyzkowski vice Prezes Instytutu Myśli Schumana. Przyjdź i módl się razem z nami za Niepodległą  w 100 lecie oraz za Chrześcijąńską Europę.

Zachęcając do udziału w modlitwie w Archikatedrze, informujemy że w Niepokalanowie jest otwarte Światowe Centrum Modlitwy o Pokój. W otwarciu wzięli udział przedstawiciele Instytutu Myśli Schumana oraz uczestnicy Modlitwy bez Granic. Jest to jedyne w Polsce miejsce i jedno z 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój, błogosławionych przez Ojca Świętego.

Dotychczas powstało 7 Gwiazd – Światowych Centrów Modlitwy o Pokój: Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Południowej, Kibeho w Rwandzie, oraz w Bazylice Mniejszej w Niepokalanowie w Polsce, w Sanktuarium NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, jako siódma Gwiazda w Koronie Maryi Królowej Pokoju.
Ósme Centrum ma powstać w Dagupan na Filipinach.

Instytut Myśli Schumana czyni starania, aby jedno z takich miejsc było w Strasburgu, w Katedrze Najświętszej Maryi Panny.
To tam 8 grudnia 1955 r. – w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Robert Schuman i Konrad Adenauer (przedstawiciele dwóch wrogich sobie dotąd państw) modlili się przed figurą Niepokalanej w koronie z gwiazd dwunastu.

Tego też dnia Rada Europy zaaprobowała swą oficjalną flagę. Obaj politycy modlili się, by zwyciężył projekt pochodzącego ze Strasburga artysty Arsene’a Heitza, przedstawiający dwanaście gwiazd na błękitnym tle. Inspiracją dla malarza były dwa objawienia. Pierwsze to wizja św. Jana Apostoła na wyspie Patmos, którą opisał w swej Apokalipsie – pojawia się w niej eschatologiczny obraz niewiasty z wieńcem z gwiazd dwunastu. Drugie to widzenie, które miała w 1830 r. w paryskim klasztorze przy rue de Bac św. Katarzyna Labouré: zakonnica ujrzała Matkę Bożą otoczoną przez tuzin gwiazd i nazywającą się Niepokalanie Poczętą.

Wspólnym znakiem materialnym Światowych Centrów Modlitwy o Pokój są Kaplice Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu, które umożliwiają aktywne włączenie się wiernych w nurt apostolskiej modlitwy o pokój.
Centralnym punktem Ołtarzy Adoracji jest postać Maryi, nazwanej przez Św. Jana Pawła II „Niewiastą Eucharystii”, „Pierwszą Monstrancją” czy „Gwiazdą prowadzącą Kościół do Jej Syna”. Pod sercem Maryi umieszczone są monstrancje. Każdy Ołtarz Adoracji błogosławiony jest na Watykanie przez Ojca Świętego.

MODLITWA BEZ GRANIC

Pod sercem Maryi umieszczona jest monstrancja

.

JT m. in. na podst. -> http://modlitwabezgranic.pl