Apel serdeczny do Rodziców (i Dziadków)

Apel

Kochani Rodzice!
Trwa nowy rok szkolny. Dzieci chodzą do szkoły. Co się dzieje w szkole? Zwłaszcza w Warszawie, której prezydent podpisał tzw. kartę LGBT i zapowiedział wprowadzanie do szkół zajęć, których, jak mam nadzieję, nikt z rodziców sobie nie życzy. Wobec wyraźnej ofensywy zła nie możemy być obojętni. Proszę Was i błagam, abyście zainteresowali się z bliska i bezpośrednio tym, co się dzieje z Waszymi dziećmi w szkole.

Kto, jak nie Rodzina Rodzin powinna stanąć w pierwszej linii obrony dzieci i rodziny! Spróbujcie sobie wyobrazić, co dziś, na początku roku szkolnego powiedziałby Wam na ten temat śp. ks. Feliks. Proszę Was abyście odważnie stawali w obronie Waszych dzieci. One same się nie obronią. Bądźcie przykładem dla innych rodziców. Nie czekajcie aż inni coś zrobią, ale sami inicjujcie akcje obronne przed deprawacją dzieci i młodzieży. Na pewno za Waszym przykładem pójdą inni, którzy może na razie „boją się wychylić”, ale jak zobaczą, że nie są sami, to do Was dołączą. Wspierajcie się nawzajem i pomagajcie się organizować. Wiele lat formacji w Rodzinie Rodzin ma teraz szansę okazać swe owoce. Nie zaprzepaśćcie tej szansy, bo ewentualnych szkód wyrządzonych  dzieciom, nie da się już nigdy naprawić. To Wasza odpowiedzialność przed Panem Bogiem i Waszymi dziećmi. Jeśli kiedyś, w przyszłości, dzieci Was zapytają, co w tym czasie zrobiliście – obyście mogli im odpowiedzieć z podniesionym czołem.

Nie jesteście sami. Polecam pomoc jaką niesie rodzicom Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Wystarczy wpisać „ordoiuris.pl” w wyszukiwarce a znajdziecie na stronach Instytutu materiały informujące o prawach rodziców w szkole, o obowiązkach dyrektora szkoły a także wzór tzw. oświadczenia rodzicielskiego, które, wobec bardzo realnego zagrożenia, każdy rodzic powinien jak najprędzej złożyć dyrektorowi szkoły, do której uczęszczają jego dzieci. Istotą oświadczenia jest obowiązek dyrektora szkoły informowania rodziców o wszelkich pozaprogramowych zajęciach w szkole, ich treści oraz o osobach mających takie zajęcia prowadzić. Bez zgody rodziców, ich dziecko nie może brać udziału w takich zajęciach. Doświadczenie Instytutu wskazuje, że złożenie, zwłaszcza w większej liczbie takich oświadczeń przez rodziców, motywuje dyrekcję szkoły do odmowy w razie prób wprowadzenia niepożądanych zajęć a także „odstrasza” organizacje próbujące dostać się do dzieci.

Informujcie się nawzajem i pomagajcie sobie wzajemnie. Dziadkowie – wspierajcie rodziców. I wszyscy módlcie się o świętość Waszych dzieci.

Deo Gratias!
Krzysztof Broniatowski

W załączeniu znajdziecie podstawowe materiały, o których mowa wyżej.

jak powstrzymać wulgarną edukację seksualną w szkole

prawa_rodzicow_w_szkole

oswiadczenie_w_sprawie_zajec_wzor