sobota, 13 lipca, 2024

50-lecie kapłaństwa Ojca Duchownego RR ks Cz. Parzyszka SAC

Jubileusz 75-lecia ks. Czesława Parzyszka SAC

„Niech zaniknie życie moje,
a życie Jezusa Chrystusa
niech będzie życiem moim” (św. Wincenty Pallotti)

Te słowa, w dniu Święceń Kapłańskich 8 czerwca 1969 roku, jako swoje motto, wybrał ks. Czesław Parzyszek SAC.

Na życzenie Dostojnego Jubilata Uroczystość 50.Rocznicy Święceń została przeniesiona z czerwca br., ze względu na świętowanie sakramentu kapłaństwa i prymicji ks. Dominika Gaładyka SAC na 8 września.

Ż Y C Z E N I A   O D   R O D Z I N Y   R O D Z I N

Księże Czesławie – Dostojny Jubilacie!
Kochany nasz Ojcze Duchowny!

Cztery lata temu z wielką radością i nadzieją witaliśmy Ciebie w Rodzinie Rodzin jako Ojca Duchownego i następcę po śp. księdzu Feliksie Folejewskim. Otaczała Cię wówczas nasza wdzięczność za to, że pomimo tylu innych zajęć i obowiązków, zgodziłeś się objąć swym sercem Rodzinę Rodzin, która czuła się osierocona odejściem ks. Feliksa.

Dziś, po tych czterech latach nasza wdzięczność jest jeszcze większa. Choć spotykamy się teraz częściej niż kiedyś, to jednak mało kto z nas zdaje sobie sprawę z tego, ile spraw i obowiązków wziąłeś na siebie. Ilu ludzi, ile rozmaitych środowisk czeka na Ciebie, na Twe słowo, Twoją posługę kapłańską i przede wszystkim na Twój promienny uśmiech.

Pięćdziesięciolecie kapłaństwa to wspaniały jubileusz. Spoglądając wstecz widzimy Twoje życie. Mało wiemy o Twoim dzieciństwie, rodzicach, domu rodzinnym. Trochę więcej wiemy o Twojej pracy kapłańskiej. Przede wszystkim jednak wyczuwamy w Tobie niegasnący żar apostolski. Należysz do tych kapłanów, u których wiek nie osłabia gorliwości, lecz każdy nowy dzień jest ponownym potwierdzeniem tego „TAK” wypowiedzianego Bogu 50 lat temu.

Pragniemy dziś, wraz z Tobą, Bogu dziękować, że powołał Ciebie do świętego kapłaństwa. Dziękować Tobie, że wielkodusznie odpowiedziałeś Bogu na to powołanie i wytrwałeś w nim, służąc sobą i udzielonym Ci darem kapłaństwa. Kochamy Cię za Twoją otwartość, prostolinijność i za Twój promienny uśmiech.

Życzymy Ci, nasz Ojcze Duchowny, aby dobry Bóg dał Ci radość oglądania dobrych owoców Twojej posługi w Rodzinie Rodzin; aby pod Twoją opieką duszpasterską Rodzina Rodzin rozwijała się ku chwale Boga Ojca oraz ku pożytkowi wszystkich rodzin i Kościoła w naszej Ojczyźnie. Niech Matka Boża, Królowa Apostołów i Królowa Rodzin, uprasza Ci siły i zdrowie do dalszej pracy i osłania swym płaszczem od wszelkich niebezpieczeństw.

Otaczając Cię dziś modlitwą pełną wdzięczności, pochylamy się z należnym szacunkiem przed misterium sprawowanego przez Ciebie kapłaństwa.

Deo Gratias!

Wdzięczna Rodzina Rodzin

WSPÓLNOTA RR