JASNA GÓRA 2019 – 62. Pielgrzymka Rodziny Rodzin na Jasną Górę

JASNA GÓRA 2019

Kochani!

Za kilka dni – 12 i 13 października, odbędzie się już 62 doroczna pielgrzymka Rodziny Rodzin na Jasną Górę. Pielgrzymujemy do tronu Królowej Polski w szczególnym okresie. Zwłaszcza dwa wydarzenia zdominują zapewne tę pielgrzymkę. Po pierwsze – będziemy u naszej Matki w dniu ważnych wyborów do parlamentu polskiego. Po drugie – pielgrzymujemy z sercami wypełnionymi wdzięcznością za informację o zatwierdzeniu przez Papieża Franciszka cudu dokonanego za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, co otwiera bezpośrednio drogę do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Mnie samemu trudno jeszcze ciągle pojąć to co ma się za parę miesięcy wydarzyć. Tyle lat oczekiwania i modlitw o beatyfikację naszego Ojca – Ojca Założyciela Rodziny Rodzin – naszego ruchu. Ruchu w którym wzrastałem i jestem. Przecież na to czekaliśmy – a jednak zaskoczenie i trochę obawa, że nie jesteśmy jeszcze przygotowani na to wydarzenie bardzo ważne dla całej Polski. Cieszmy się i radujmy! Kilka razy w ostatnich latach słyszeliśmy o beatyfikacji założyciela jakiegoś ruchu w Kościele. A teraz wydarza się rzecz niesamowita – będziemy przeżywać beatyfikację naszego Założyciela! Takie wydarzenie zdarza się tylko raz w historii Kościoła (i świata)! I nam będzie dane w tym uczestniczyć. Jak Pan Bóg pozwoli. No chyba, że dożyjemy beatyfikacji Marii Okońskiej lub Cioci Lili.

Wobec tych wydarzeń a także wobec znieważania Matki Bożej w naszej Ojczyźnie, która przecież jest Jej królestwem, przepraszajmy i módlmy się o łaski dokonania wyboru właściwych ludzi do polskiego parlamentu, o światło i rozeznanie od Ducha Świętego dla wszystkich Polaków w tych wyborach. Dziękujmy za zbliżającą się beatyfikację Prymasa i módlmy się abyśmy my sami i Polska cała przygotowała się duchowo do tej chwili, a chwila ta aby przyniosła błogosławione owoce dla serc i umysłów wszystkich Polaków.

Proszę o modlitwę i zjednoczeni z pielgrzymami także wszystkich tych którzy fizycznie w tegorocznej pielgrzymce nie będą uczestniczyć. Módlmy się za siebie nawzajem! Pamiętajmy o tych licznych wśród nas chorych bądź samotnych, którzy mają szczególne prawo do naszej pamięci!
Deo Gratias!

Krzysztof Broniatowski