11 listopada w Pałacu Prezydenckim na uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości została odznaczona Maria Gabiniewicz „Marynia”. KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

W poniedziałek 11 listopada w Pałacu Prezydenckim na uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości została odznaczona Maria Gabiniewicz  „Marynia”

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski

za pielęgnowanie i rozpowszechnianie pamięci i wiedzy o polskich zesłańcach.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił podczas uroczystości, że wszystkie odznaczone osoby są wielkimi postaciami polskiego życia w różnych dziedzinach.

Zaznaczył, że „to wielki zaszczyt dla głowy państwa, że osobom wybitnym, które przyczyniają się całym swoim życiem, najczęściej nie tylko tym zawodowym, ale przede wszystkim tym osobistym, do budowania Rzeczypospolitej, do umacniania Rzeczypospolitej”, może „wręczyć te podziękowania, symboliczne podziękowania od Polski, od Rzeczypospolitej za to wielkie dzieło, które państwo w swoim życiu i swoim życiem realizujecie”.

Serdecznie gratulujemy odznaczenia i dziękujemy za dzielenie się z Rodziną Rodzin licznymi materiałami z bogatej działalności.

191111p-m-gabiniewicz-odznaczenie