BOŻE NARODZENIE 2019 – Życzenia dla Rodziny Rodzin

Życzenia dla Rodziny Rodzin

 

image009Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…”.

Droga Rodzino Rodzin!

Czas Adwentu przypomniał nam, że życie ludzkie, które jest pełnym zaangażowania oczekiwaniem na definitywne spotkanie z Bogiem, powinno rodzić w nas nadzieję i radość. Przed Bożym Narodzeniem zajmują nas liczne aktywności organizacyjno-porządkowe, jak: zakupy, dekorowanie domu i przygotowywanie potraw. To jest potrzebne, ale trzeba, by w codziennych zajęciach i przygotowaniach nie zabrakło radości, życzliwości i pokoju, który powinien panować w naszych sercach, domach, miejscach pracy i całej naszej Ojczyźnie.

W wigilijny wieczór staniemy wokół świątecznego stołu, trzymając w rękach biały opłatek. Zanim się nim przełamiemy wsłuchujemy się w słowa Ewangelii według świętego Łukasza: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem [w Betlejem], w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2,10-11). Ten wieczór przypomina nam o Narodzeniu Jezusa Chrystusa. Wskazuje jednak nie tylko na pewne wydarzenie wyłaniające się z dalekiej już dla nas przeszłości, ale wciąż mówi nam o tym „Boskim Dziś”, bo to właśnie „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Wigilijny wieczór niech będzie autentycznym spotkaniem z Nowonarodzonym poprzez śpiew przepięknych kolęd, a nade wszystko rzeczywistym spotkaniem z Nim podczas niezapomnianej Mszy św., zwanej „Pasterką”.

W ten cudowny wieczór złożymy sobie świąteczne życzenia. Osobiście życzę Wam, Siostry i Bracia – Droga Rodzino Rodzin, aby Bóg rzeczywiście wszedł w historię naszej Ojczyzny, każdej Waszej Rodziny i każdego z Was. Niech obdarza Was zdrowiem, radością i wszelkimi potrzebnych darami. Na cały nadchodzący Nowy 2020 Rok Pański, życzę radości spotkania z Jezusem, Maryi i św. Józefem, obfitości łask i darów, miłości, pokoju i życzliwości. Niech ten nadchodzący Nowy – 2020 – Rok beatyfikacji naszego Ojca sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego napełnił nasze serca jeszcze większą miłością do Boga i Pani Jasnogórskiej oraz troską o naszą Umiłowaną Ojczyznę i nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Zapewniam o modlitewnej pamięci, szczególnie, podczas Pasterki

– wasz ojciec duchowny, ks. Czesław Parzyszek SAC

Warszawa, Boże Narodzenie 2019 r.


image012

Kochani!
Kolejne Boże Narodzenie! Dla nas – kolejne, dla wcześniej urodzonych, jak mawiał śp. ks. Feliks, już 60-te, 70-te a nawet 80-te Święta Bożego Narodzenia. Możemy mieć wrażenie, że to już kolejna powtórka, że to już tyle razy, że to ciągle to samo.
A tymczasem jedyną prawdą, która z tej powtarzalności wynika, to prawda, że Bóg nigdy nie znudził się człowiekiem. Tylko On chce ciągle i nieustannie do nas przychodzić, nie zważając nawet na to czy my Go oczekujemy.
Dziękuję Ci za to że ciągle przychodzisz. Przyjdź Panie Jezu. Maranatha.
Panie Jezu przychodzący znów do mnie! Daj siłę i wytrwałość  gdy przychodzisz w chwilach trudnych, w cierpieniu i osamotnieniu – abym umiał Ciebie pocieszyć, kiedy cierpisz razem ze mną. Daj wrażliwość i radość, abym dostrzegał kiedy przychodzisz w zwyczajny dzień. Naucz mnie wdzięczności, w chwilach kiedy zabierasz mnie ze Sobą.
Dokonaj w nas, dokonaj we mnie, przemiany na miarę taką, jaką żył i realizował Czcigodny Sługa Boży Ksiądz Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Tysiąclecia.
Matko Boża z Betlejemu, która dałaś nam Jezusa, Matko Boża z winnej Kany, kochająca, zatroskana, która swą pokorą i ufnością skłoniłaś Syna do pierwszego cudu, która wszystko możesz co jest wolą Twego Syna i zawsze zwyciężasz, uczyń Polskę ludem nowym, Bożej chwały, Bożej sławy! Amen!
Deo Gratias!                                                                             Krzysztof Broniatowski

image015„….Pozostawił po sobie wielkie dziedzictwo, aby to dziedzictwo trwało w nas, aby Kościół i Naród był mocny dziedzictwem Stefana Kardynała Wyszyńskiego…”

Św. Jan Paweł II

Kochana Rodzino Rodzin,

 

Minęło wiele wieków od przyjścia na świat Bożego Dzieciątka, a my od pokoleń każdego roku z tęsknotą podążamy do Betlejem, które w miejscowym języku oznacza Dom Chleba.

Przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia zakotwiczone w wierze i tradycji ojczystej, polskiej, jest dziedzictwem chrześcijańskim i kulturowym pielęgnowanym i strzeżonym w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

W ten jedyny niepowtarzalny wieczór gromadzimy się wokół wigilijnego stołu i w blasku jarzących się świec na choince, przy cichej melodii kolęd składamy życzenia i dzielimy się Opłatkiem z Jasnej Góry – symbolem Nowonarodzonego Chrystusa, który daje się nam jak chleb.

Dziś chciałoby się z tym Jasnogórskim Opłatkiem wyjść na ulice, odnaleźć chorych, samotnych, opuszczonych – zanieść im nadzieję i ogłosić, że „Bóg się rodzi, moc truchleje…” i że Bóg kocha każdego z nas.

W tę Świętą Noc Opłatek w dłoni, maleńki okruszek, może przełamać wszelką wrogość i obcość, która nas dzieli i może pomóc wszystko przebaczyć i zapomnieć urazy.

Życzymy miłości i wzajemnej życzliwości. Niech nie zabraknie zdrowia
i sił w pokonywaniu trudnej codzienności.

Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 2020, gdy będziemy radować się 7 czerwca, bo Kościół w tym dniu zaliczy Czcigodnego Sługę Bożego Stefana Wyszyńskiego w poczet błogosławionych.

image017

Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński, jeszcze w czasach komunizmu, w Noc Wigilijną powiedział: Jedna jest Polska – wspólna matka…. I zaprosił wszystkich do wspólnego stołu. Mówił: ….Pod gwiaździstym dachem polskiego nieba zastawiamy dziś wielki stół wigilijny, przy którym zasiadamy społem, my mieszkańcy ziemi polskiej z Wami, pielgrzymi polscy, którzy jesteście daleko,
a tak nam bliscy. Zapraszamy Was do wspólnego stołu Narodu i dzielimy się
z Wami białym opłatkiem. Najmilsi Rodacy, szukający chleba i pracy
w olbrzymich miastach obydwu Ameryk, na przedmieściach Londynu,
w kopalniach i na farmach francuskich, wśród fabryk i hut belgijskich, czy dalekich lądów Afryki, Australii, Nowej Zelandii i wielu wysp oceanicznych. Musimy mieć świadomość, że wyrastamy z jednego pnia, że kształtował nas Królewski Szczep Piastowy…. 

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami i wigilijną bliskością

Marynia Gabiniewicz


.

Życzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy bliskiego spotkania z Jezusem i Jego Matką, miłości i radości w sercu, którą dzielmy się z innymi.

Niech spotkania przy świątecznym stole zasypią podziały i uleczą zranienia. Bądźmy otwarci na potrzeby spotykanych osób.

Cieszmy się, że żyjemy w czasach, w których spotykaliśmy osobiście Wielkich Świętych, św. Faustynkę, św. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego, sł. Bożego Prymasa Tysiąclecia
– czerpmy ze skarbów ich nauczania.

A w Nowym Roku pomagajmy budować Wspólnotę Rodziny Rodzin, aby służyła nowym rodzinom.

Redakcja Biuletynu Rodziny Rodzin

.


Z najlepszymi życzeniami…

„Potrzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi,
miłości, która wszystkich jednoczy i nadziei, która nigdy nie zawodzi.
Można stracić wszystko, byle nie to!”
(Druga kromka chleba, Stefan Kard. Wyszyński)
Najlepsze życzenia, doświadczenia wiary, miłości i   nadziei
Z najlepszymi życzeniami doświadczenia wiary, miłości i nadziei
przy łamaniu się opłatkiem w Wigilię Bożego Narodzenia
oraz zachowania tej jedności na cały Nowy Rok –
– przesyła Ania J.

torun001

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz,
aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz,
by Bóg pokochał innych przez ciebie,
zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Radosnego oczekiwania na przyjęcie Bożego Syna,
mocy Ducha Świętego, który pomoże nam
uwielbiać Boga,
spełniać Jego wolę,
realizować powołanie
i zasiewać ziarno pokoju wśród ludzi
oraz wielu darów Bożych w Nowym 2020 roku
życzy
Lech Polakiewicz (Radio Maryja)

Toruń, Boże Narodzenie 2019 rok


Kochani!

Życząc błogosławieństwa Bożego w nowym roku, przesyłam, poniżej, 
życzenia dla całej RR od grupy RR z Wrocławia. Pamiętajmy także o grupie 
RR we Lwowie, która będzie świętowała swoje spotkanie Opłatkowe w sobotę 
18 stycznia 2020 r. Do Lwowa wybierają się, jako nasi delegaci, Państwo 
Katarzyna i Michał Rogalowie wraz z ks. Eugeniuszem Klimińskim SAC.

Przypominam o możliwości włączenia się w nieustającą modlitwę RR w intencji 
beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego (na razie sporo jeszcze brakuje 
do tego aby była to modlitwa nieustająca). (informacja na naszej stronie 
i w moim poprzednim mailu).

Deo Gratias!

Krzysztof Broniatowski


Życzenia z Wrocławia:

"Życzę nam wszystkim, członkom Rodziny Rodzin, Wiatru Ducha Świętego, 
który rozpali ogień wiary, nadziei i miłości w naszych sercach. Kto chce 
zapalać, musi płonąć. Już czas! Bądźmy gotowi.

Dziękuję Wam, zarządowi, członkom grup za zaangażowanie i wierność. 
Niech Bóg pobłogosławi Was, Waszą pracę, dzień powszedni i niech to 
wszystko przyniesie owoce.

Spróbuję zachęcić wrocławskich członków do zaangażowania w modlitwę.
Od listopada ub. roku raz w miesiącu spotykamy się w naszych domach 
na różaniec w intencjach wspólnoty.
Pomoc Boża przez ręce Maryi przyjdzie na pewno.

Pozdrawiam wszystkich.

Zostańcie z Bogiem

Grażyna"