40. ROCZNICA OTRZYMANIA KLUCZY – Zapraszamy serdecznie do Ośrodka Rodziny Rodzin na Mszę Św. w niedzielę 2 lutego 2020

ROCZNICA OTRZYMANIA KLUCZY

W najbliższą niedzielę, 2 lutego w święto Ofiarowania Matki Bożej, w Polsce obchodzone jako Matki Bożej Gromnicznej, w naszej kaplicy pw. Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski odprawiona będzie o godz. 10.00 dziękczynna Msza Święta. Dla Rodziny Rodzin jest to Dzień Wdzięczności Ojcu za Dom, dawniej obchodzony pod nazwą rocznica otrzymania kluczy do Ośrodka na Łazienkowskiej.

Mamy za co dziękować. To już 40 rocznica – 2 lutego 1980 r. Ks. Prymas Stefan Kardynał Wyszyński przekazał dla RR na ręce Maryni Gabiniewicz klucze do nieczynnej wówczas kaplicy ze słowami troski – „Dzieci, czy wy sobie poradzicie?”. Poradziliśmy sobie! Postawiliśmy dom!

Niezależnie od wszystkich okoliczności i wydarzeń jakie w ciągu tych 40 lat nastąpiły, powinniśmy być wdzięczni, że mamy, jako Rodzina (Rodzin) swój dom. Niewiele ruchów ma pod tym względem taką jak my sytuację i powinniśmy to doceniać. I być wdzięczni. Dlatego dziękujmy za to co mamy, bo czasem chyba nie doceniamy tego co mamy!

Dodatkowo chcemy w tę niedzielę zaprosić ks. Eugeniusza Klimińskiego SAC, żeby mu podziękować za jego pracę na rzecz Rodziny Rodzin na Kresach. Właśnie był we Lwowie, na spotkaniu opłatkowym. To było 25-lecie istnienia RR we Lwowie. To jest zasługa ks. Eugeniusza – on zakładał tam pierwsza grupę. Teraz pojechał się pożegnać, bo ze względu na wiek i stan zdrowia zmuszony jest oddać tę pracę w inne ręce. Ma go zastąpić w tym ks. Stanisław Tylus SAC.

Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej jest tradycyjnie jednym z czterech patronalnych świąt Rodziny Rodzin – odpowiednio do czterech filarów duchowych, na których się opiera formacja Rodziny Rodzin.

Rodzinności odpowiada Święto Świętej Rodziny (niedziela w oktawie Bożego Narodzenia).

Eklezjalności łączności z Kościołem Powszechnym – Święto Maryi Matki Kościoła (poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – drugi dzień Zielonych Świąt).

Maryjność w pełnym zawierzeniu Matce Chrystusa przez Akt oddania się Jej w niewolę miłości, którą świętujemy w październikowej pielgrzymce na Jasną Górę i w święta Maryjne, a w Święto Matki Bożej Gromnicznej spotykamy się aby uroczyście obchodzić 40. rocznicę przekazania Rodzinie Rodzin przez Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego kluczy do ośrodka przy ul. Łazienkowskiej 14. Został on odbudowany wspólnymi siłami z rodzinami Rodziny Rodzin pod kierownictwem ks. Ryszarda Marciniaka SAC.

Czwarty filar – Patriotyzm – przypominany jest w pierwszy weekend po Święcie Narodowym 11 listopada: obchodzimy je dorocznym sympozjum – Ojcowizną, nawiązującym swą nazwą zarówno do naszej Ojczyzny ziemskiej, w której się zrodziliśmy, jak i do ojczyzny duchowej, nauczania naszego Ojca – Prymasa Tysiąclecia.

Zapraszamy w niedzielę 2 lutego 2020 r. na radość spotkania w Kaplicy Ośrodka Rodziny Rodzin przy ul. Łazienkowskiej 14.
Msza Św. rozpocznie się o godz. 10:00.

Po Mszy św. będzie LOTERIA FANTOWA – dogrywka loterii, która odbyła się tydzień temu podczas Balu Karnawałowego Rodziny Rodziny. Wszystkie losy wygrywają! Cena losu 5 zł. Dochód z loterii przeznaczony jest na cele Rodziny Rodzin.

Kaplica Ośrodka Rodziny Rodzin