Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce – WAŻNE OGŁOSZENIA RR

200313p-ogloszenia-rr-2winieta

Kochani!

Jest mi bardzo trudno, ale uważam, że powinienem przekazać to, co poniżej.
Otóż, po zapytaniu o zdanie kilkunastu osób, w tym Zarządu RR, niektórych Opiekunów a także naszego Ojca Duchownego – ks. Czesława, wobec sytuacji zagrożenia koronawirusem, uwzględniając zarządzenia władz państwowych, w tym Ministra Zdrowia – Łukasza Szumowskiego, zalecam czasową rezygnację ze spotkań grup Rodziny Rodzin. Co więcej, sugeruję również zawieszenie adoracji środowych w naszej kaplicy na Łazienkowskiej. W adoracji zazwyczaj biorą udział osoby starsze, w tym kapłani, którzy także „są wcześniej urodzeni” (jak zwykł był mawiać śp. ks. Felek), a są to osoby szczególnie zagrożone zarażeniem.

Zgodnie więc z wezwaniem „pozostańmy w domu”! Ale chcę do tego koniecznie dodać – i módlmy się wspólnie z domownikami, więcej niż dotychczas. Módlmy się za siebie wzajemnie, za nasze rodziny, za Rodzinę Rodzin, za naszą Ojczyznę i o uchronienie nas i świata od zarazy. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich chorych i tych co niosą im pomoc. Pamiętajmy zwłaszcza o „naszym” Ministrze – Łukaszu Szumowskim, który kieruje najtrudniejszym dziś resortem. Módlmy się też o beatyfikację ks. Prymasa Wyszyńskiego.

Zamiast adoracji w kaplicy na Łazienkowskiej, kto może niech nawiedza swój kościół parafialny lub ten, obok którego często przechodzi i tam spotyka się z Panem Jezusem. Gdyby, któraś grupa chciała koniecznie spotkać się na adoracji na Łazienkowskiej, to proszę o wcześniejszą informację, abym mógł zaprosić kapłana.

Dodatkowe informacje:

  1. Przypominam o 1% dla RR,
  2. Czekam na dalsze zgłoszenia gotowości przyjęcia pielgrzymów ze Lwowa mających przyjechać na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zakładam, że Ksiądz Prymas i św. Jan Paweł II nie każą nam dłużej czekać na tę uroczystość i beatyfikacja odbędzie się w zaplanowanym terminie.
  3. Wobec sytuacji zagrożenia wirusem organizator (grupa z Radości) odwołał pielgrzymkę 19 kwietnia do Łagiewnik. Ale módlmy się o Miłosierdzie Boże dla nas i świata całego, to może będziemy mogli tam dziękować za nie w święto Miłosierdzia Bożego.

Deo Gratias!
Przewodniczący Zarządu SARR
Krzysztof Broniatowski