100 lat temu – 18 maja 1920 roku – w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła

jp2-winieta

Tegoroczny maj to wyjątkowy miesiąc dla wszystkich Polaków. Prawie 100 lat temu – 18 maja 1920 roku – w kamienicy przy ulicy Kościelnej w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła. 18 maja, obchodzić będziemy okrągłą rocznicę urodzin papieża Polaka.

To miało być wspólne świętowanie urodzin Papieża. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele uroczystości, spotkań i wydarzeń –  w tym zaplanowana na 17 maja narodowa pielgrzymka do Rzymu –   nie będzie mogło się odbyć. Mimo izolacji Polacy chcą, by świętowanie urodzin Karola Wojtyły było radosnym i szczególnym czasem dziękczynienia za dar Jego życia i posługę.

Hymn „Nie zastąpi Ciebie nikt” to muzyczny hołd z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Tymczasem w ostatni czwartek 7 maja w Wadowicach rozpoczął się proces kanonizacyjny Emilii i Karola Wojtyłów – rodziców świętego Jana Pawła II. Postulatorem procesu jest ks. Sławomir Oder, który również postulował proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Jana Pawła II.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na wirtualny  spacer

JAN PAWEŁ II

Wejście do Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.
Tu wszystko się zaczęło …

„Dom mojego dzieciństwa” to 7-odcinkowy cykl krótkich filmów, opowiadających historię rodziny Wojtyłów sprzed czasu narodzin małego Lolka. Można je zobaczyć tutaj:

https://domjp2.pl/muzeum-online/wideoteka/dom-mojego-dziecinstwa/