63. Doroczna Pielgrzymka Rodziny Rodzin na Jasną Górę 10 – 11 października 2020 – ODWOŁANA!

pielgrzymkaRR-anul-winieta

Odwołujemy tegoroczną pielgrzymkę Rodziny Rodzin na Jasną Górę.

Odwołanie pielgrzymki dotyczy przede wszystkim dwóch autokarów, które miały zabrać pielgrzymów. Dotyczy także zaplanowanego programu pielgrzymki, który prawdopodobnie nie zostanie zrealizowany. Ale odwołanie nie jest zakazem pielgrzymowania i oczywiście, każdy, kto chce na własną odpowiedzialność wybrać się w tę sobotę i niedzielę na Jasną Górę, może to uczynić. Michalina i Diana z Instytutu, zgłosiły gotowość pielgrzymowania jako reprezentacja Rodziny Rodzin.

Wszystkich – zarówno tych, którzy zamierzali wybrać się na pielgrzymkę, jak i tych, którzy z różnych względów tego nie planowali, prosimy serdecznie o duchowe pielgrzymowanie. W sobotę 10 października spotkajmy się o 21:00 w swoich rodzinach na Apelu Jasnogórskim (m. in. transmitowany w TV TRWAM). Trwajmy w łączności z Jasnogórskim Sanktuarium Narodu i łączności duchowej z całą Rodziną Rodzin, a potem odmówmy Różaniec Jubilatów. Spróbujmy te dwa dni, sobotę i niedzielę, przeżyć w modlitewnej łączności między sobą i z naszą Jasnogórską Królową Polski.


Kochana Rodzino Rodzin,

I znowu już po raz 63. wyruszamy na naszą doroczną pielgrzymkę do stóp Jasnogórskiej Maryi. W tym tak trudnym roku hasłem naszej pielgrzymki są słowa naszego Ojca Duchowego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego: „Ten zwycięża, kto miłuje”. Gdzież więc mamy się udać pośpiesznie, by napełnić nasze serca na nowo Bożą mocą miłowania, jak nie do Matki, która umiłowała Swego Syna Jezusa najmocniej już tu na ziemi i pragnie nam przypomnieć te prawdziwe drogi miłości, pragnie nam przypomnieć, co znaczy rzeczywiście kochać Boga i bliźniego, jak nie ulegać panice trudnych sytuacji, chaosowi nadmiernej aktywności lub zobojętnieni, jak trwać mocno i wiernie pod Krzyżem Zbawiciela wśród szyderstw i bluźnierstw fałszywych autorytetów tego świata i modlić się wytrwale za siebie i tych, którzy nie wiedzą, co czynią. Ks. Kard. Stefan Wyszyński powiedział też: „Trzeba dziś dać świadectwo Chrystusowi… Ale nie wystarczy samo świadectwo słowa, musi być świadectwo cierpienia, upokorzenia, a nieraz i krwi…”
Pójdźmy więc licznie do naszej Najukochańszej Matki, byśmy wzmocnieni Jej miłością, która nie zwątpiła w tę Miłość zwyciężającą świat, umieli wraz z Nią wytrwać pod Krzyżem Chrystusowym aż do końca.
Program Pielgrzymki
10 października, sobota
14.00 Msza Św. rozpoczynająca pielgrzymkę Rodziny Rodzin w Kaplicy Jasnogórskiej
ok. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego – po zakończeniu Mszy Świętej
18.00 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich (RR)
21.00 Apel Jasnogórski,
21.30 Czuwanie wieczorne (w tym Różaniec Jubilatów Rodziny Rodzin)
23.45 Przygotowanie do Mszy Świętej
24.00 Msza Święta w Kaplicy Jasnogórskiej wraz z Aktem Oddania Rodziny Rodzin Matce Bożej
ok.1.30 Czuwanie nocne (c.d.)
4.30 Zakończenie czuwania
11 października, niedziela
09.30 Msza Św. Rodziny Rodzin w Kaplicy Jasnogórskiej
11.00 – 12.15 Konferencja (w sali Ojca Kordeckiego)
12.45 Modlitwa na zakończenie pielgrzymki przy pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Zapisy na pielgrzymkę pod nr tel. 786 220 700 (Hanna Latkowska). Bilety do autokarów w cenie 57 zł i miejsca noclegowe w Halach w cenie 35 zł oraz w Domu Pamięci ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego rozprowadzane będą w dniach 30 września i 7 października (środy) w godz. 16.00 – 17.00 oraz po Mszach św. w tych dniach ok. godz. 19.00.
Zbiórka dla pielgrzymujących autokarami na parkingu przy Torwarze w sobotę 10 X o godz. 8.00 rano.
Ten zwycięży, kogo Najświętsza Matka  wzmocni Swą siłą miłowania – Boga i ludzi! Do zobaczenia u stóp Maryi Jasnogórskiej!

Hanna Latkowska

Możesz pobrać i wydrukować tę -> informację