22 stycznia – wspomnienie Św. Wincentego Pallottiego – Odpust w parafii na Skaryszewskiej

Pallotti_Odpust_winieta

W sobotę, 22 stycznia przypada liturgiczne wspomnienie Św. Wincentego Pallottiego, założyciela zgromadzenia Pallotynów. Uroczystość odpustowa odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia w kościele parafialnym pw. Św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (ul. Skaryszewska 12). Mszy św. o godzinie 12, będzie przewodniczył JE Ks. Bp Rafał Markowski, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Po Mszy zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu „Warszawskiego Chóru Chłopięcego”, działającego przy Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina.
Serdecznie zapraszamy.

WINCENTY PALLOTTI – ŚWIĘTY NA CZASIE

Żył w Rzymie w pierwszej połowie XIX wieku. Był zwyczajnym, pełnym gorliwości apostolskiej kapłanem, mężem wielkich pragnień i mistykiem zatopionym w Bogu. Stał się inspiratorem wielu dziejowych poczynań. Jego dążenie do ożywiania wiary i rozpalania miłości wśród członków Ludu Bożego przyjęło konkretną formę w Zjednoczeniu Apostolstwa Katolickiego, które powołał do życia w 1835 roku.

Wincenty Pallotti pozostaje nie tylko wielkim Świętym, ale „świętym na czasie”, gdyż pragnienia jego stały się dziś bardziej zrozumiałe, a jego świętość bardziej pociągająca i godna naśladowania niż przed laty. Czytaj więcej …