sobota, 22 czerwca, 2024

Święcenia prezbiteratu 29 maja 2021 – diakon Stanisław Kijewski

prezb-2021_winieta

W sobotę 29 maja, o godz.10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, przy ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 1, odbędą się święcenia prezbiteratu. Święcenia kapłańskie przyjmie 26 diakonów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater. Wśród nich będzie diakon Stanisław Kijewski. Sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu udzieli im biskup Rafał Markowski.

Diakon Stanisław Kijewski jest synem Grażynki i Wieśka Kijewskich. Oboje rodzice Staszka są wychowankami Rodziny Rodzin. Potem włączyli się w ruch Focolari. Nie zerwali jednak łączności z RR. Współprowadzili wszystkie cztery edycje kursu dla narzeczonych, jakie udało się nam zorganizować na Łazienkowskiej w latach 2011 – 2014.

TRANSMISJA online ze Świątyni Opatrzności Bożej

Rodzice Staszka, jak również przyszły Neoprezbiter, zapraszają na Mszę Świętą Prymicyjną  w sobotę 12 czerwca 2021 r. o godz. 12.00. Ze względu na szczupłość miejsca w naszej kaplicy (przy zachowaniu rygoru sanitarnego) Prymicje dla Rodziny Rodzin odbędą się w kościele pw. Świętego Marcina przy ul. Piwnej na Starym Mieście. Rektorem kościoła jest zaprzyjaźniony z Rodziną Rodzin ks. prałat dr Andrzeja Gałka. Przyjmijmy z radością to zaproszenie – jakby nie patrzeć, jest to kolejny kapłan wychodzący z Rodziny Rodzin!

ZAPROSZENIE od Staszka i jego Rodziców

Aktualności