63. Doroczna Pielgrzymka Rodziny Rodzin na Jasną Górę 9 – 10 października 2021

pielgrzymkaRR2021_winieta

63 Doroczna Pielgrzymka Rodziny Rodzin na Jasną Górę

9 -10 października 2021r.

 

SOLI DEO PER MARIAM

prymas_Maryja

WIELKIE DZIĘKCZYNIENIE Rodziny Rodzin za BEATYFIKACJĘ jej OJCA
KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

 

Gaude Mater Polonia! I stało się! Po 32 latach od wszczęcia procesu beatyfikacyjnego nastąpiło to tak długo oczekiwane wydarzenie. 12 września 2021 r. Kardynał Stefan Wyszyński został wraz z siostrą Różą Czacką wyniesiony na ołtarze – Prymas Tysiąclecia, mąż opatrznościowy Kościoła i Polski, który nieugięcie stał na straży dobra Ojczyzny i Kościoła w Polsce, którego bezbrzeżnej wiary w opiekę Bożą nie potrafiły złamać komunistyczne władze, który przeprowadził kraj przez mroki niewoli, wszystko zawierzając Matce Boga i Królowej Polski, Maryi, a który jest Ojcem Założycielem Rodziny Rodzin.

Raduj się Polsko! Raduj się Rodzino Rodzin! Radujmy się i pospieszmy wszyscy z sercami przepełnionymi wdzięcznością na Jasną Górę, o której tak mówił Ks. Prymas: „Sercem serc – Jasna, Góra! Tu bratały się stany i zawody, tu czerpano siły do pracy, ostrzono miecze ducha. Stąd rozdzielano światło. Bo to Stolica Królowej Korony Polskiej.”

Trzeba nam więc koniecznie stawić się w tym miejscu i serdecznie dziękując za beatyfikację Ojca , wymodlić u stóp naszej Królowej i Matki wiele światła i mocy Bożej. Trzeba nam na nowo wyostrzyć nasze miecze ducha, byśmy jako Jej rycerski hufiec nabrali nowych sił i nowej nadziei i ponieśli światło Miłości i Mocy Bożej wszędzie, a więc też i tam, gdzie tej Miłości i Mocy brak. Trzeba nam na nowo wymodlić u stóp Maryi, naszej Królowej i Matki łaskę tej bezgranicznej ufności w Boże przewodnictwo i Jej serdeczną opiekę, jaką miał nasz Błogosławiony Ojciec, łaskę tej ufności w każdej naszej sprawie rodzinnej, zawodowej, w sprawach podejmowanych na rzecz naszej wspólnoty, Kościoła i Ojczyzny. Musimy wymodlić tę ufność, by nie zmogły nas żadne zobojętnienia, rozczarowania, zniechęcenia, rozgoryczenia czy fałszywe ambicje.

Naprzód więc Rodzino Rodzin! Stawmy się jak najliczniej przed naszą Królową, która kolejny raz chce uzbroić Swoje dzieci do walki o najświętsze wartości i do najpoważniejszych zadań obrony i dalszego budowania ponad tysiącletniego dziedzictwa chrześcijańskiego w Królestwie Jej, a właściwie –  w Królestwie Jej i Jej Najświętszego Syna Jezusa Chrystusa.

Program Pielgrzymki

9 października, sobota

14.00   Msza Św. rozpoczynająca pielgrzymkę Rodziny Rodzin  w Kaplicy Jasnogórskiej

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego – po zakończeniu Mszy Świętej

18.00   Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich (RR)

21.00   Apel Jasnogórski,

21.30   Czuwanie wieczorne (w tym Różaniec Jubilatów Rodziny Rodzin)

23.45   Przygotowanie do Mszy Świętej

24.00   Msza Święta w Kaplicy Jasnogórskiej wraz z Aktem Oddania Rodziny Rodzin Matce Bożej

ok.1.30   Czuwanie nocne (c.d.)

4.30   Zakończenie czuwania

 

10 października, niedziela

 09.30   Msza Św. Rodziny Rodzin w Kaplicy Jasnogórskiej

11.00 – 12.15  Konferencja (w sali Ojca Kordeckiego)

12.30   Modlitwa na zakończenie pielgrzymki przy pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego

 

Miejsca noclegowe w Halach i w Domu Pamięci Prymasa oraz autobusowe prosimy zamawiać u Hanny Latkowskiej, tel. 786 220 700.

Miejsce w autobusie – 57zł, miejsce noclegowe w Halach – 35zł.

Wszystkie bilety będą rozprowadzane w dn. 6 października (środa) od godz.16.20 do 20.00 oraz 7 października (czwartek ) od godz16.20 do 18.20.

Zbiórka jadących autokarami w sobotę 9 października o godz. 8.00 koło Torwaru.

Do zobaczenia u Jasnogórskiej Matki!