Spis Miejsc Pamięci ’44
Alfabetyczny spis 355 Miejsc Pamięci Powstania Warszawskiego
uwzględniający podział na ulice
Czytaj dalej
1 sierpnia 1944 – data wybuchu Powstania Warszawskiego wciąż tkwi w pamięci narodu jak „szkło bolesne”. Wielu Polaków, nawet urodzonych już po wojnie, w różny sposób pamięta i czci tę tragiczną rocznicę. Jednym z dokumentów, po który warto sięgnąć w tym czasie, aby poznać inny obraz powstańczej Warszawy i inny sposób walki, jest opublikowana w 2004 roku książka Marii Okońskiej pt. Wspomnienie z Powstania Warszawskiego.

Obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Brali w nim udział późniejsi założyciele i członkowie Rodziny Rodzin.
Przypomnijmy co na ten temat pisała Maria Okońska:
_
W poniedziałek 18 sierpnia, odbyło się wyjątkowe wydarzenie pt. „Obrazy z Warszawy. Powstanie 44″. W ramach tego wydarzenia wykonane zostały 3 koncerty prezentujące, zamówione przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, 3 premierowe kompozycje, nawiązujące do wydarzeń Powstania Warszawskiego. Organizatorem było Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.
_
W rocznicę wybuchu czołgu pułapki na ul. Kilińskiego
Z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego obejrzeliśmy inscenizację „Wola 44″, która odbyła się 2 sierpnia o godzinie 18:40 na ulicy Młynarskiej 60.

Również na Pradze obchodzono 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser. Patronat medialny sprawował Tygodnik Idziemy.