wtorek, 25 czerwca, 2024

Rekolekcje Beatyfikacja33 – WSZYSTKO POSTAWIĆ NA MARYJĘ

beatyfikacja33_winieta

6 sierpnia w Archidiecezji Warszawskiej rozpoczynają się rekolekcje “Beatyfikacja 33”. Są bezpośrednim duchowym przygotowaniem do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. 33-dniowe rekolekcje zainaugurował kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy świętej o godz. 6 rano na rozpoczęcie 310. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

 BEATYFIKACJA33

33-dniowe rekolekcje rozpoczęły się w wybranych parafiach Archidiecezji Warszawskiej w święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia i potrwają do 8 września, kiedy przypada święto Narodzenia NMP. Część parafii zdecydowała się na zorganizowanie 33-dniowych rekolekcji dopiero od września, i tam – choć również będą prowadziły one do aktu oddania życia Jezusowi przez Maryję – będą miały charakter dziękczynienia za beatyfikację kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej.

Każdy dzień rekolekcji “Beatyfikacja 33” będzie rozpoczynał się modlitwą do Ducha Świętego. W programie znajdą się także rozważanie z krótkim wprowadzeniem w temat dnia i propozycja lektury duchowej oraz zaproszenie do osobistej modlitwy.

W rekolekcjach będzie można uczestniczyć w parafiach, ale przygotowano również możliwość korzystania z materiałów i nagrań dostępnych na stronie internetowej beatyfikacja33.pl i w mediach społecznościowych. Chętni mogą się zaopatrzyć również w publikację książkową.

Uczestnicy rekolekcji będą mieli okazję bliżej poznać fragmenty nauczania Prymasa Wyszyńskiego oraz rozważania matki Elżbiety Róży Czackiej. Rekolekcje “Beatyfikacja 33” zakończą się osobistym aktem oddania się Jezusowi przez Maryję. Zawierzenie Matce Bożej było ważnym rysem życia i duchowości zarówno kard. Stefana Wyszyńskiego, jak i matki Elżbiety Róży Czackiej.

AktualnościRekolekcje