Dni Ewangelizacji z ojcem Johnem Bashoborą

W sobotę 16 sierpnia, o godz. 10:00 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Kawęczyńskiej 53 w Warszawie, odbyło się spotkanie z o. Johnem Bashoborą. Spotkanie rozpoczęła modlitwa uwielbienia, po której o. Bashobora wygłosił konferencję. Po niej, o godz. 12:00 odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza ks. Arcybiskupa Henryka Hosera, a o godz. 14:00 rozpoczęła się modlitwa o uzdrowienie. Wstęp był wolny.
_
_
_

[Fot. Ks. Łukasz Ziemski]

Natomiast wczoraj, w piątek 2014-08-15, o. John Bashobora gościł również w Katedrze Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika w Warszawie; ul. Floriańska 3. o. Bashobora odprawił o godzinie 14:00 Mszę Świętą, którą transmitowało Radio Warszawa (106,2 FM). Po Mszy św. nastąpiła modlitwa o uzdrowienie.

Spotkanie odbyło się w ramach „Dni Ewangelizacji z ojcem Johnem Bashoborą” na warszawskiej Pradze. Ojciec Bashobora w ubiegłym roku poprowadził rekolekcje na Stadionie Narodowym. Dzisiaj, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, spotkanie odbyło się w katedrze Św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, jutro, 16 sierpnia, w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Kawęczyńskiej. W programie przewidziane są Msze św., konferencje o. Johna oraz modlitwa o uzdrowienie.

Jak zauważył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk, w ciągu roku, jaki upłynął od rekolekcji o. Bashobory na Stadionie Narodowym, wielu ich uczestników spotykało się w praskiej katedrze na Mszach św. połączonych z modlitwą uwielbienia. – Korzystając więc z okazji, że o. John jest w stolicy, zaprosiliśmy go do naszej świątyni – stwierdził hierarcha. – Nie możemy zapominać, że ludzie potrzebują różnych form i propozycji, będąc na różnych etapach swojego życia i mając odmienne doświadczenia. To tylko pokazuje, jak bogate jest doświadczenie wiary i jak różnorodne jest jej przeżywanie we wspólnocie Kościoła – podsumował biskup Solarczyk. – Jeżeli setki, a nawet tysiące ludzi gromadzi się, aby przeżyć wspólnotę Kół Żywego Różańca, to nie można się dziwić, że podobne rzesze zbierają się na spotkaniach, które mają charakter charyzmatyczny – zwrócił uwagę.

– We wszystkich swoich przesłaniach o. John główny nacisk kładzie zawsze na budowanie osobistej relacji z Chrystusem, stąd także i tym razem będzie próbował doprowadzić ludzi do doświadczenia żywej obecności Boga, który nie jest kimś odległym, ale jest bardzo blisko nas i chce nas słuchać, Boga, którego interesują nasze problemy – powiedziała s. Tomasza, jedna z organizatorek spotkania.

Zwróciła ona uwagę, że cierpienie, którego doświadczamy, nie zawsze jest Jego wolą. – Wystarczy zajrzeć do Pisma Świętego, żeby zobaczyć, że jest tam bardzo wiele fragmentów opisujących sytuacje, w których Bóg uzdrawia różne osoby. Trzeba więc potraktować poważnie modlitwę, w której człowiek rzeczywiście szuka uzdrowienia. Do tego jednak potrzebna jest wiara. Prawie za każdym razem, kiedy Jezus uzdrawiał, wypowiadał słowa: „Według wiary waszej niech wam się stanie”. W związku z tym w czasie takich spotkań o. Johna pomaga ludziom otworzyć się na łaskę wiary – zaznaczyła s. Tomasza.

Współorganizatorka spotkania zwróciła uwagę, że o. Bashobora podróżuje po wielu krajach, natomiast Polska ma dla niego szczególne znaczenie ze względu na objawienia św. Faustyny i całe przesłanie o Bożym Miłosierdziu. – Wielokrotnie wspominał, że iskra ewangelizacji Europy i świata wyjdzie z naszego kraju. W Polsce widzi wśród ludzi głęboką wiarę, czego nie spotyka w wielu innych krajach. Może jest u nas także spora grupa osób bardziej pobożnych niż wierzących, ale to też w jakiś sposób świadczy o ich wierze – stwierdziła s. Tomasza. Spotkanie z kapłanem z Ugandy ma charakter otwarty.

na podst. niedziela.pl